Sėkmės istorijos

Vestos istorija

Kai susitinki su klientu, kurio augintinis serga sunkia liga, visada galvoje kyla daug minčių: ar tikrai galėsiu padėti, ar galime ligą kartu sustabdyti, ar nugalėti, bet niekada nebūna minties, kad nieko negalima padaryti, net nepabandžius… Vesta pas mane atvyko iš kolegos veterinaro, kuris paskambino ir tarėmės kokia yra situacija ir kaip galėtume kartu padėti augintiniui kovoti su liga. Kadangi onkologija yra ta sritis, kuri man labai patinka ir į kurią gilinuosi mačiau viltį, kad ligą galime sustabdyti. 

Vestai kolega nustatė limfomą.

Limfomomis vadinama didelė grupė navikinio pobūdžio kraujo ligų, kurios prasideda organizmo limfinėje sistemoje, tačiau dažniausiai pavadinimas limfoma taikomas tik piktybinėms kraujo ligoms, kurios pažeidžia limfinės sistemos ląsteles.

Simba ir mūsų istorija

Simba ir mūsų istorija, kuri pakeitė mano, kaip gydytojo, mintis, kad niekada nereikia nuleisti rankų. 2022 metų balandžio mėnesį gavau elektroninį laišką su ligos istorija, šeimininkai teiravosi ar dar galima padėti šuniukui, kuriam yra tik 1.5 metų. Visai neseniai sužinojau, kad Simba jau po kelių dienų buvo užregistruota eutanazijai, nes daug gydytojų sakė, galimybės padėti deja nėra. Apie tai, kad spėjau atrašyti į laišką iki eutanazijos likus mažiau negu parai sužinojau tik vakar. Tikrai susimąsčiau kas būtų nutikę, jeigu nebūčiau tą dieną atrašęs laiško. Simba gyvena Anglijoje ir po mūsų susirašymo su šeimininkais prasidėjo greita kelionė į Lietuvą, nes nusprendžiau pabandyti padaryti stebuklą, juk tai jaunas šuniukas, kuriam turi būti suteikta galimybė gyventi…

Katulis ir jo kelias

Prieš kelis mėnesius gyvūnui buvo nustatytas uždegimas, skirti vaistai, bet viskas tik blogėjo, pradėjo nematyti viena akimi, šeimininkai kreipėsi su prašymų gal dar įmanoma padėti… Atlikus tyrimus pasitvirtino blogiausia, tai ne uždegimas, o piktybinė liga… minčių daug… būklė labai sunki… bet kodėl nepabandžius suteikti naują gyvenimą, o kas jei ne gydytojas turi tikėti, kad viskas gali būti gerai. Neslėpsiu, daug kas sake neverta, 9 metai, viskas bus tik blogiau… bet buvo priimtas sprendimas atlikti sudėtingą operaciją su daliniu žandikaulio pašalinimu. Ir šiandien, praėjus mėnesiui po operacijos, jokių požymių, kad liga gali atsinaujinti, viskas tiesiog puiku.

Spaikas ir mūsų sėkmės istorija.

2021 vasario mėnesį onkologo konsultacijai atvyko mažas gražus šuniukas, tiesa, su charakteriu, taip jau informavo šeimininkai ☺. Prieš pradedant pokalbį jau matėsi, kad šuniukas sunkiai serga ir ant jo kūno vizualiai matomi dideli dariniai, kurie yra pasiskirstę visur. Tada supratau, kad pas mane atvyko sunkus pacientas. Spaikui buvo 10 metų, bet amžius man niekada nėra didelis rodiklis. Aš visuomet tiesiog noriu padėti nugalėti ligą. Atlikus echoskopiją ir kitus papildomus tyrimus nusprendėme atlikti kompiuterinę tomografiją, kad žinotume kiek liga yra išplitus. Pagal atliktus visus tyrimus pasitvirtino įtariama diagnozė -B tipo limfoma. Limfomomis vadinama didelė grupė navikinio pobūdžio kraujo ligų, kurios prasideda organizmo limfinėje sistemoje, tačiau dažniausiai pavadinimas limfoma taikomas tik piktybinėms kraujo ligoms, kurios pažeidžia limfinės sistemos ląsteles.

Nuostabaus šuniuko vardu Nordis istorija

2021 lapkričio mėnesį sutikau nuostabų šuniuką vardu Nordis. Sibiro Haskis, kuriam 12 metų, pradėjo sunkiau vaikšioti ir namuose tiesiog daug gulėti. Labai dažnai tokio amžiaus gyvūnams prasideda sąnarių problemos ir darosi vis sunkiau judėti, tačiau šeimininkai norėjo įsitikinti ar tai nuo senatvės, ar tikrai jau negalima padėti, todėl buvo atlikti tyrimai. Kaip ir dažnai būna, kraujo tyrimai buvo puikūs, bet atlikus rentgeno nuotrauką pastebėtas neiškus darinys, o galimybė sėkmingai operuoti 12 metų gyvūną maža ir tai atlikti techniškai labai sudėtinga.