Sėkmės istorijos

Kai neįmanoma kartais virsta nauju gyvenimu

4.5 valandos, 7,5 kg. Kai neįmanoma kartais virsta nauju gyvenimu.
Ačiū visiems už pagalbą.

Spurgos sėkmės istorija

Sveiki,  noriu pasidalinti viena istorija gal būtų įdomu gyvūnų mylėtojams. 

Šio šuniuko vardas Spurga, jai tik 9 mėnesiai. Klientai kreipėsi, kai po nakties rado savo šuniuką sniege, nes iš vakaro buvo pabėgęs. Šuniuką rado visiškai sušalusį ir beveik nejudantį, sunkiai kvėpuojantį, kuris kaip matėsi pagal sniego žymes, nuo kelio iki namų tiesiog šliaužė, nes negalėjo valdyti galinių kojų.

Burnoje onkologinis darinys

Į kliniką kreipėsi šeimininkai dėl savo rotveilerių veislės augintinio, kuriam 12 metų. Burnoje susiformavo onkologinis darinys, buvo sprendžiamos visos rizikos ir galimybės.
Nuspręsta atlikti naviko šalinimo operaciją, įvertinus augintinio būklę. Po operacijos praėjus 7 dienoms augintinis jaučiasi puikiai.

Belos istorija

Belos istorija man prisimins labai ilgai. Šeimininkui išgirsti žodžius, kad jo augintiniui nėra galimybės padėti, nors jam dar tik 8 metai, yra labai sunku. Gyvūnas sunkiai kvėpuoja ir jam gerklėje yra susiformavęs darinys per kurį negali patekti oras ir maistas, tad variantų turime labai mažai arba gyvūną eutanazuoti, nes jis kankinasi arba rizikuoti ir operuoti. Labai nedrąsiai šeimininkams sakiau, pabandome, nes mes niekada taip ir nesužinosime ar būtų buvusi bent menkiausia galimybė Belai padėti. Ir gavęs pritarimą, ėjome į operacinę.

Gydymas abliacijos metodu

Abliacija yra vienas is naujausių vežio gydymo metodu Lietuvoje ir pasaulyje. Džiaugiamės turėdami galimybe gyvūnams parinkti tinkamiausią gydymo būdą norint nugalėti vėžį. Katinui buvo atlikta žandikaulio naviko abliacija ir pašalintas vienas iltinis dantis dėl kontakto ir dirginimo. Praėjus 2 mėn rezultatai labai džiuginantys. Gyvūnas gyvena pilnaverti gyvenimą be skausmo ir naviko. Abliacija tai mažiau žalos ir skausmo sukeliantis būdas kovojant su onkologija nei chirurgija tačiau kiekvienu atveju galimybes įvertina gydytojai onkologai.. Šiuo atveju jis pasirinkimas buvo pats tinkamiausias.

Ausies uždegimas – onkologinis darinys

Lėtinis ausies uždegimas gali komplikuotis į onkologinį procesą. Taip atsitiko šiam katinui.
Kaip pamačiau augintini supratau vieną labai noriu jam padėti nes gyvūnas yra labai didelėse kančiose.
Po 3 val sėkmingos operacijos kuria mažai kas tikėjo katikas atsigavo ir šiuo metu sveiksta ir jaučiasi gerai. Nuotraukos kalba pačios už save.

Darinys ant kojos

12 metų labradoras kreipėsi dėl darinio ant kojos kuris sparčiai pradėjo augti ir šuo pradėjo jausti diskomfortą. Atvykus klientams buvo aptartos visos galimybės padėti gyvūnui kiek įmanomą gyventi be skausmo ir kančių. Atlikta operacija pašalintas darinys atpalaiduoti kojos nervai nuo spaudimo ir gyvūnui po operacijos pasidarė daug geriau. Operacijos radikaliai padaryti nepavyko nes (reikalinga amputacija ) dėl gyvuno amžiaus ir tolimesnio gyvenimo pasirinkome tokio tipo operacija. Tikslas mūsų ir buvo suteikti gyvūnui pilnaverti gyvenimą be skausmo.

Gordžio sėkmės istorija

Prieš 6 mėnesius pas mane apsilankė Gordis. Šuniukui buvo nustatyta mastocitoma.

Mastocitoma– tai putliųjų ląstelių piktybinis navikas, kuris dažniausiai atsiranda mažai plaukuotoje odoje, snukio, pėdučių bei išangės srityje. Iš pirmo žvilgsnio būna panašus į karputę ar guzelį, žaizdelę, tačiau tik atlikus išsamius tyrimus galima nustatyti tikslią diagnozę.

Džeko istorija

Prieš 10 dienų atrodė beviltiška, kam taip daryti ir sukelti gyvūnui skausmą, tegul gyvena kiek liko… Bet jeigu mes klystame?
Ir mes bandome iš visų jėgų ir noro padėti. Po operacijos galvojau, kad atsigaus labai sunkiai, bet važiuojant namo jau bandeles iš šeimininko atimti norėjo . Vau vau kaip dėl tavęs, Džekai, džiaugiuosi. Šiandien tu sveikas ir laimingas, o praėjo tik 10 dienų. Džiaugtis reikia kiekviena gyvenimo akimirka.

Elektrochemoterapijos procedūra

Sveiki, noriu jus supažindinti su šiuolaikinėmis technologijomis kovojant su onkologinėm ligom.

Pacientui, kuriam buvo nustatytas perianalinių liaukų navikas, vietoj invazyvios chirurgijos buvo atlikta elektrochemoterapijos procedūra, kurią atliekame vieninteliai Lietuvoje.

Agresyvus naviko tipo vėžys

Kartais situacijos nustebima ir mane patį. Tikrai daug esu visko matęs, bet ši situacija ir gautas elektroninis laikas su prašymu padėti. Mačiau tik nuotrauką, bet neįsivaizdavau kokia situacija yra rimta. Atvykus augintiniui paaiškėjo, kad šuniukas jau buvo operuotas 3 kartus ir viskas vėl labai greitai ataugo. Kodėl taip atsitiko? 

Abipusės kirkšnies išvaržos

Visai nesenai mane aplankė pacientas. Pamačius augintinį, kuris atvyko į konsultaciją, galvoje jau sukosi mintys, kodėl taip ilgai buvo laukta. Po konsultacijos supratau vieną, kad kartais žmonės tiesiog labai bijo narkozės ir kiek įmanoma stengiasi laukti. O šiuo atveju laukti buvo lengviau, nes šuo jautėsi puikiai, tik ant pilvo esantys dariniai vis didejo ir didėjo. Ir pagaliau buvo priimtas sprendimas: kreiptis į mane dėl pagalbos augintiniui.

Lego sėkmės istorija

Prieš kelis menesius pas mane apsilanke nuostabus šuniukas vardu Lego. Augintinio šeiminkai pastebėjo pakitimus gyvūno burnoje ir buvo atlikti tyrimai kurie patvirtino apie situacijos rimtumą – Lego nustatytas burnos vėžys Melanoma. Pripažinsiu, kad tai vienas sunkiausiai gydomas vėžio tipas ir visas pasaulis ieško galimybių sustabdyti ir įveikti agresyvaus vėžio plitimą. Operacijos dieną situacija neatrodė labai rimta kadangi išoriškai darinys nebuvo didelis bet…

Jorio sėkmės istorija

Jorio istorija, kuria noriu pasidalinti su jumis prasidėjo visai nesenai. Klientai kreipėsi dėl savo augintinio, kuriam buvo diagnozuota jau pažengusi mastocitoma ir nebuvo jokios galimybės gyvūno operuoti, nes liga progresavo labai greitai. Kai pamačiau Jori pirmą kartą tikrai atrodė situacija labai rimta.

Augintinis negalėjo prakvėpuoti dėl staiga susiformavusio darinio gerklose.

Neseniai į mus kreipėsi šeimininkai, dėl augintinio, kuris negalėjo prakvėpuoti dėl staiga susiformavusio darinio gerklose. Šuniukas lankėsi kitose klinikose kur buvo diagnozuotas gerklų vėžys. Kiekvieną dieną situacija darėsi vis blogesnė, o operacijos sėkme tikėti buvo labai sunku, dėl kritiškai blogos būklės. Kai augintinis atvyko į kliniką, iškarto supratome, kad turime spręsti problemą čia ir dabar, nes kitos dienos jau nebus dėl gyvūno kvėpavimo takų obstrukcijos.

Labai dažnai kepenų vėžys apie save jokių klinikinių simptimų nesukelia

Prieš 2 mėnesius į mane kreipėsi klientė su prašymu įvertinti jos augintinio būklę. Atvykus klientei ji jau turėjo tyrimus ir nustatytą augintinio diagnozę. Kitoje klinikoje buvo nustatytas kepenų vėžys. Tik pamačius augintinį supratau, kad gyvūnas labai serga, nes pilvas vizualiai matėsi labai padidėjęs ir vos tik palietus ranka buvo galima jausti kietą didelį darinį pilve. Pakartotinai atlikau echoskopiją ir pirma mintis, mes labai labai pavėlavome…

Suteikti gyvūnui naują gyvenimą yra puikus jausmas

Istorija, kuri turi būti matoma todėl, kad mes visi kartu bandytume padėti ir nelauktume. Viskas labai keistai susipynė kaip augintinis pateko pas mane. Vedžiojo šuniuką šeimininkė po lauką su be proto dideliu dariniu ir sutiko nepažįstamą moterį.

Abliacijos metodas gydant kepenų vėžį

Šiandien pirmą kartą Lietuvoje gyvūnams taikėme abliacijos metodą gydant kepenų vėžį. 

Tokia technologija yra jau sėkmingai naudojama žmonių medicinoje. Operacijai atlikti reikia vos 2-5mm pjūvio. Minimaliai invazinės destrukcinės terapijos gali būti taikomos gydant ir plaučių, inkstų, minkštųjų audinių, kaulų (sarkomos) ir prostatos navikus, o procedūrų metu galima sunaikinti ne vieną, o kelis navikinius židinius.

Burnos vėžys

Ne visada ir gydytojas gali nuspėti, kaip gali pasisukti operacija ir kokį teisingą sprendimą priimti. Ar laimėti metus su mažesne operacija ar galbūt laimėti dar daug metų, bet eiti sunkesniu keliu… Labai svarbus yra jūsų ir mano ryšys, kad mes priimtume abiems teisingą sprendimą, o svarbiausia, kad mes galvotume apie gyvūną… Nuoširdžiai pasakysiu, pergyvenau kaip mums seksis po operacijos pašalinus dalį augintinio žandikaulio. Kantriai laukiau šeimininkų žinutės ir praėjus tik savaitei pagaliau pamačiau… Pirma mintis VAUUU ir tada supratau, kad buvo priimtas teisingas sprendimas rizikuoti ir bandyti… Ar visada rizika gali pasiteisinti? Tikrai ne… Bet chirurgija ir onkologija yra nenuspėjamos ir niekada negali žinoti ar istorija gali būti sėkminga. 

Grafo sėkmės istorija

Daugelis iš mūsų turime augintinius, kuriems yra daugiau nei 9 metai, todėl labai noriu, kad Grafo istorija tik primintų, kad ligos gali būti ir nematomos. Jas pastebėti yra sunku, o gyvūnų gyvenimo trukmė labai dažnai priklauso ir nuo mūsų pačių.

Grafas 9 metų neturi jokių sveikatos sutrikimų, apetitas puikus, šuniukas aktyvūs ir linksmas. Tai kodėl jis papuolė pas mane? Šeimininkė pastebėjo, kad Grafo pilvas pradėjo didėti. Pagalvojo, kad gal papildomas riebaliukas kaupiasi… Sveikintina, kad esant klausimams apsilankė pas mane. Vos per 5 min matant gyvūną supratau, kad turime labai rimtų problemų. Pilvas nebuvo kietas, todėl ganėtinai lengvai apčiuopiau krepšinio kamuolio dydžio darinį pilve… O kas toliau?

Pepsio sėkmės istorija

Prieš 1.5 metų Pepsiui buvo 17 metų. Ant nosies turėjo labai didelį naviką, kuris gyvūnui trukdė pilnavertiškai gyventi. Dėl amžiaus ir esamos problemos turėjome priimti sprendimą: operuoti ar eutanazuoti. Niekada nesirenku lengviausio kelio, nors ir kiekvienos ligos eiga yra nenuspėjama, tačiau pasidavus nežinosi, ar galėjo būti kitaip. Todėl buvo pasirinktas sudėtingas chirurginis naviko šalinimas, tikintis kuo geresnių rezultatų. Ir štai pamačiau Pepsio registraciją mano dienotvarkėje.

Mikio sėkmės istorija

Prieš 6 mėnesius pas mane atvyko Mikis. Žinojau, kad katino situacija yra labai sudėtinga, nes jam buvo nustatyta tarpmentinė sarkoma, piktybinis vėžys. Darinys buvo išplitęs iki 8.5 cm ilgio ir 8 cm pločio. Buvo apimti visi aplinkiniai audiniai, raumenys ir slanksteliai. Dėl darinio dydžio ir išplitimo gyvūnas negalėjo normaliai judėtib sutriko koordinacija. Kai vėžys būna apėmęs daug aplinkinių audinių, o ypač prie stuburo, operacija jau yra negalima.

Muchtaro sėkmės istorija

Muchtaras 10 metų šuniukas. Šeimininkai kreipėsi dėl staiga pablogėjusios augintinio sveikatos. Pas šuniuką ant galvos pradėjo formuotis darinys, kuris augdamas spaudė aplinkinius audinius. Muchtaras pradėjo viena akimi beveik nieko nematyti ir kentėjo didelius skausmus. Per konsultaciją su šeimininkais aptarinėme net ir eutanazijos klausimą. Tačiau aš niekada nelinkęs pasiduodi, nes nežinau kas gali būti toliau, o gal viskas pavyks, o gal tas darinys net ne VĖŽYS?

Vestos istorija

Kai susitinki su klientu, kurio augintinis serga sunkia liga, visada galvoje kyla daug minčių: ar tikrai galėsiu padėti, ar galime ligą kartu sustabdyti, ar nugalėti, bet niekada nebūna minties, kad nieko negalima padaryti, net nepabandžius… Vesta pas mane atvyko iš kolegos veterinaro, kuris paskambino ir tarėmės kokia yra situacija ir kaip galėtume kartu padėti augintiniui kovoti su liga. Kadangi onkologija yra ta sritis, kuri man labai patinka ir į kurią gilinuosi mačiau viltį, kad ligą galime sustabdyti. 

Vestai kolega nustatė limfomą.

Limfomomis vadinama didelė grupė navikinio pobūdžio kraujo ligų, kurios prasideda organizmo limfinėje sistemoje, tačiau dažniausiai pavadinimas limfoma taikomas tik piktybinėms kraujo ligoms, kurios pažeidžia limfinės sistemos ląsteles.

Simba ir mūsų istorija

Simba ir mūsų istorija, kuri pakeitė mano, kaip gydytojo, mintis, kad niekada nereikia nuleisti rankų. 2022 metų balandžio mėnesį gavau elektroninį laišką su ligos istorija, šeimininkai teiravosi ar dar galima padėti šuniukui, kuriam yra tik 1.5 metų. Visai neseniai sužinojau, kad Simba jau po kelių dienų buvo užregistruota eutanazijai, nes daug gydytojų sakė, galimybės padėti deja nėra. Apie tai, kad spėjau atrašyti į laišką iki eutanazijos likus mažiau negu parai sužinojau tik vakar. Tikrai susimąsčiau kas būtų nutikę, jeigu nebūčiau tą dieną atrašęs laiško. Simba gyvena Anglijoje ir po mūsų susirašymo su šeimininkais prasidėjo greita kelionė į Lietuvą, nes nusprendžiau pabandyti padaryti stebuklą, juk tai jaunas šuniukas, kuriam turi būti suteikta galimybė gyventi…

Katulis ir jo kelias

Prieš kelis mėnesius gyvūnui buvo nustatytas uždegimas, skirti vaistai, bet viskas tik blogėjo, pradėjo nematyti viena akimi, šeimininkai kreipėsi su prašymų gal dar įmanoma padėti… Atlikus tyrimus pasitvirtino blogiausia, tai ne uždegimas, o piktybinė liga… minčių daug… būklė labai sunki… bet kodėl nepabandžius suteikti naują gyvenimą, o kas jei ne gydytojas turi tikėti, kad viskas gali būti gerai. Neslėpsiu, daug kas sake neverta, 9 metai, viskas bus tik blogiau… bet buvo priimtas sprendimas atlikti sudėtingą operaciją su daliniu žandikaulio pašalinimu. Ir šiandien, praėjus mėnesiui po operacijos, jokių požymių, kad liga gali atsinaujinti, viskas tiesiog puiku.

Spaikas ir mūsų sėkmės istorija.

2021 vasario mėnesį onkologo konsultacijai atvyko mažas gražus šuniukas, tiesa, su charakteriu, taip jau informavo šeimininkai ☺. Prieš pradedant pokalbį jau matėsi, kad šuniukas sunkiai serga ir ant jo kūno vizualiai matomi dideli dariniai, kurie yra pasiskirstę visur. Tada supratau, kad pas mane atvyko sunkus pacientas. Spaikui buvo 10 metų, bet amžius man niekada nėra didelis rodiklis. Aš visuomet tiesiog noriu padėti nugalėti ligą. Atlikus echoskopiją ir kitus papildomus tyrimus nusprendėme atlikti kompiuterinę tomografiją, kad žinotume kiek liga yra išplitus. Pagal atliktus visus tyrimus pasitvirtino įtariama diagnozė -B tipo limfoma. Limfomomis vadinama didelė grupė navikinio pobūdžio kraujo ligų, kurios prasideda organizmo limfinėje sistemoje, tačiau dažniausiai pavadinimas limfoma taikomas tik piktybinėms kraujo ligoms, kurios pažeidžia limfinės sistemos ląsteles.

Nuostabaus šuniuko vardu Nordis istorija

2021 lapkričio mėnesį sutikau nuostabų šuniuką vardu Nordis. Sibiro Haskis, kuriam 12 metų, pradėjo sunkiau vaikšioti ir namuose tiesiog daug gulėti. Labai dažnai tokio amžiaus gyvūnams prasideda sąnarių problemos ir darosi vis sunkiau judėti, tačiau šeimininkai norėjo įsitikinti ar tai nuo senatvės, ar tikrai jau negalima padėti, todėl buvo atlikti tyrimai. Kaip ir dažnai būna, kraujo tyrimai buvo puikūs, bet atlikus rentgeno nuotrauką pastebėtas neiškus darinys, o galimybė sėkmingai operuoti 12 metų gyvūną maža ir tai atlikti techniškai labai sudėtinga.