Labai dažnai sakoma nenorint rizikuoti: tegul gyvena, kol visai bus blogai… Bet Nordžiui jau tada buvo labai blogai. Nusprendėme eiti sunkesniu keliu, atlikome magnetinį rezonansą. Deja atsakymas buvo labai prastas, Nordžiui kakle giliuose audiniuose susiformavo 4.16×9.83cm  darinys, kuris spaudė nervus. Tokia ir buvo pagrindinė šlubavimo ir nenoro judėti priežastis. Ilgai galvoti nereikėjo, gyventi su vėžiu kakle ir laukti kol visai bus blogai nėra geras pasirinkimas.

 

Labai džaugiuosi Nordžio šeimininkais, kurie manimi pasitikėjo ir sutiko operuoti ir rizikuoti. Atvirai pasakysiu, nebuvo man lengva priimti sprendimą operuoti, juk viskas yra ne mūsų pusėje, vėžys giliai audiniuose, pavojingoje kaklo vietoje ir kilmė piktybinė – SARKOMA, bet… Prieš 6 mėnesius atlikome operaciją, kurios metu sėkmingai pavyko pašalinti visą onkologinį darinį su plačiomis zonomis. Tačiau žinojau net ir po sėkmingos operacijos labai greitai gali sugrįžti piktybinė liga, nes tai sarkoma, kuri labai greitai auga ir metastazuoja. Todėl nieko nelaukėme, po 10 dienų, kai Nordis jau sutvirtėjo, pradėjome taikyti chemoterapijos gydymo ciklą ir taip iki šios dienos.

 

Šiandien  2022-04-25 Nordis, kuriam 12 metų jaučiasi puikiai, mėgaujasi gyvenimu, vaikšto ir bėgioja be skausmų ir džiugina ne tik savo šeimininkus, bet ir mane.

Man kaip gydytojui, tai nuostabi istorija, kuri tikiuosi dar tęsis ilgus metus. 

Veterinarijos gydytojas onkologas Paulius Morkūnas.

Pasidalink: