Onkologijos centras

Specializuotos paslaugos Jūsų augintiniui

Šių metų vasarą, rugpjūčio antrąją dieną, duris atvėrė milžiniška veterinarijos klinika bei veterinarinės onkologijos centras, apimantis net 370 kvadratinių metrų plotą. Šio centro tikslas yra teikti ne tik įprastas veterinarines paslaugas, tokias kaip vakcinavimas, apžiūra, įvairių ligų gydymas bei chirurginės operacijos, bet taip pat pasiūlyti specilizuotas paslaugas pacientams, sergantiems onkologinėmis ligomis.

Pasak šios klinikos įkūrėjo veterinarijos gydytojo P. Morkūno, tai savotiškai galima vadinti ir nauju puslapiu Lietuvos veterinarijos istorijoje, nes nuo šiol daugiau dėmesio bus skiriama augintinių onkologinių ligų prevencijai, gydymui, netektų galūnių implantologijai, reabilitacijai po gydymo.

Apie centrą

Pirmasis klinikos aukštas paskirstytas į atskiras zonas. Tik įėjus į kliniką patenkama į erdvų laukiamąjį-registratūrą, kuriame kol lauksite vizito pas gydytoją galėsite pasivaišinti kava arba rasti plačią pasiūlą tiek kasdieninio, tiek gydomojo maistelio gyvūnams. Greta yra įrengta moderni laboratorija, kurioje laborantė atlieka įvairius tyrimus iš gyvūnų biologinės medžiagos t.y. kraujo morfologiniai bei biocheminiai tyrimai, šlapimo analizė, odos skutmenų tyrimas, citologiniai tyrimai ir kt. Taip pat pirmajame aukšte yra net trys apžiūrų kabinetai, kuriuose kiekvienas pacientas yra nuodugniai apžiūrimas bei įvertinamas, atsižvelgiant į šeimininko nusiskundimus.

Visiškai atskira pirmojo aukšto zona yra skirta dviems modernioms operacinėms, kartu su priešoprecinėm patalpom. Atskiros erdvės skirtos odontologinėms procedūroms bei diagnostiniams tyrimams, tokiems kaip gastroskopija ar bronchoskpija. Taip pat yra atskira patalpa-reanimacija skirta pacientams, kuriems reikia ypatingos priežiūros po operacijų ar esant sunkiai būklei. Pirmajame aukšte taip pat yra įrengtos atskiros patalpos šunų ir kačių stacionarams. Pakilus į antrąjį aukšta patenkame į administracines patalpas. Taip pat čia yra įrengtas dar vienas apžiūrų kabinetas bei atskira erdvė onkologiniams pacientams, kuriame atliekamos tik jiems reikalingos apžiūros bei procedūros.

Onkologiniams pacientams, esant galimybei, atliekamos ne tik sudėtingos navikų šalinimo oprecijos, tačiau gali būti taikoma viena iš naujausių technologijų elektrochemoterapija. Šis metodas yra pripažintas kaip efektyvus gydant įvairių tipų auglius, tokius kaip melanoma, plokščiųjų ląstelių karcinoma, minkštųjų audinių sarkoma ir daugelį kitų. Elektrochemoterapija gali būti taikoma prieš pašalinant auglį, siekant sumažinti jo tūrį, arba kaip gydymo būdas, neesant galimybės atlikti radikalios chirurginės operacijos. Tinkamiausias gydymo būdas specialistų parenkamas atsižvelgiant į naviko dydį, lokaciją bei galimybę jį pašalinti.

 

Taip pat, priklausomai nuo rezultatų pateiktų atlikus tyrimą laboratorijoje iš biopsinės medžiagos, gali būti pasiūlytas gydymas chemoterapiniais vaistais.

Sėkmės istorijos

Spaikas ir mūsų sėkmės istorija.

2021 vasario mėnesį onkologo konsultacijai atvyko mažas gražus šuniukas, tiesa, su charakteriu, taip jau informavo šeimininkai ☺. Prieš pradedant pokalbį jau matėsi, kad šuniukas sunkiai serga ir ant jo kūno vizualiai matomi dideli dariniai, kurie yra pasiskirstę visur. Tada supratau, kad pas mane atvyko sunkus pacientas. Spaikui buvo 10 metų, bet amžius man niekada nėra didelis rodiklis. Aš visuomet tiesiog noriu padėti nugalėti ligą. Atlikus echoskopiją ir kitus papildomus tyrimus nusprendėme atlikti kompiuterinę tomografiją, kad žinotume kiek liga yra išplitus. Pagal atliktus visus tyrimus pasitvirtino įtariama diagnozė -B tipo limfoma. Limfomomis vadinama didelė grupė navikinio pobūdžio kraujo ligų, kurios prasideda organizmo limfinėje sistemoje, tačiau dažniausiai pavadinimas limfoma taikomas tik piktybinėms kraujo ligoms, kurios pažeidžia limfinės sistemos ląsteles.

Telefonas

+370 619 46265

Adresas

Partizanų g. 85A, Kaunas

Darbo Laikas

I-V 8:00 - 22:00, VI-VII 10:00 - 18:00