Atlikus tomografija gauti rezultatai labai nuliūdino, nes vėžys buvo išplites visur… Pažeisti visi limfmazgiai ir vidaus organuose fiksuojami dariniai, kurių dydis buvo iki 26.2 mm. Tikrai neslėpsiu, gavęs tokį atsakyma pagalvojau, kad tai ko bijojau labiausiai, tas ir pasitvirtino. Liga visiškai apėmusi visą organizmą ir be limfinės sistemos pilnaverčio veikimo kovoti su vėžiu pratiškai neįmanoma. 

Prasidėjo mūsų naujas etapas. Pasikalbėjus su šeimininkais, jie suprato kad operacinis gydymas yra neįmanomas, dėl to kad vėžys yra išsisėjęs po visa organizmą. Liko vienintelė galimybė -pradėti taikyti chemoterapija ir tikėtis gerų rezultatų, nes būklė su kiekviena diena darėsi vis blogesnė. Ir taip prasidėjo mūsų kelias 1…2…3…4…5… chemoterapijos. Pradžioje, kas savaitę, vėliau kas 2-3 savaites.

 

 

Atlikus keletą ciklų chemoterapinio gydymo pagaliau pradėjome jausti, kad liga pradėjo trauktis ir tada, atlikus tyrimus, pastebėjome, kad kraujo rodikliai yra prasti ir teko nutraukti gydymą bei koreguoti visą planą, kad stabilizuotųsi gyvūno būklė. Praėjus kiek daugiau nei mėnesiui, Spaiko organizmui atsistačius, galėjome grįžti prie kovos su vėžiu. Tiek šeimininkai, tiek aš jau pajautėme, kad galime nugalėti onkologinę ligą ir matant koks Spaikas yra laimingas visa gydymą norėjosi tęsti toliau. Taigi buvo atlikta iš viso net 14 chemoterapijos kursų. Žinoma viskas buvo tęsiama atidžiai vertinant augintinio buklę ir visada prižiūrint specialistams. Ir daugiau nei po metų laiko, savijautai esant puikiai, ant augintinio jau nesimatė nei vieno guziuko, atikome tomografiją. Atsakymo nerimaujant laukiau ne tik aš, bet ir šeimininkai.

Palyginus kompiuterinės tomografijos rezultatus gautus 2021-02-26 (ligos pradžioje) ir  2022-04-09 (po taikyto chemoterapinio gydymo) tyrimo vaizdų dinamika visokeriopai TEIGIAMA.

Daugelis darinių išnyko arba sumažėjo 3-4 kartus. Spaiko savijauta šiandien yra puiki ir nepaisant, kad jam 11 metų mes šiandien jaučiamės labai jauni ir žaismingi.

Labai džiaugiuosi šita istorija ir labai noriu padėkoti šeimininkams už pasitikėjimą manimi ir kaip dažnai sakau nepraraskime vilties net tada, kai jos labai mažai.

Veterinarijos gydytojas onkologas Paulius Morkūnas. 

 

Pasidalink: