Kodėl negalima vasarą palikti gyvūno automobilyje ?

Vasara, tai metų laikas, kuomet jūsų augintiniai ir jūs būnate labai daug gryname ore, todėl atsiranda nemažai aplinkos pavojų, vienas iš jų – tai vasaros karštis, kurį mes labai dažnai pamirštame. Prasidėjus vasaros karščiams, reiktų atidžiau pasirūpinti savo augintiniais ir ši informacija jums padės apsaugoti savo herojus nuo sveikatos sutrikimų.

Niekuomet nepalikite savo gyvūno uždarytame automobilyje, net kai lauke tik +15 arba +20 laipsnių šilumos, nes jūsų automobilio vidaus temperatūra gali būti dvigubai aukštesnė nei aplinkos.


Karštis daug pavojingesnis trumpo snukio šunims: anglų ir prancūzų buldogams, mopsams, pekinams, bokseriams, mastifams, Bostono terjerams. Taip pat jis pavojingas seniems, antsvorio turintiems šunims, nėščioms kalytėms.
Šuo vasaros metu visada turi turėti šviežio vandens (pasistenkite padėti taip, kad vanduo būtų pavėsyje, nes jo temperatūra gali pakilti ir gyvūnas karšto vandens nenorės gerti).
Dažniau maudykite šunis vandenyje. Jei nėra galimybių nuvykti prie vandens telkinio, galite ištrinti drėgnu rankšluosčiu ir truputį suvilgyti galvą. Labai šaltas vanduo, pavyzdžiui, šaltinio, taip pat pavojingas, juo galima tik apšlakstyti augintinį, bet maudytis šaltinyje rizikinga, nes gyvūnas gali peršalti dėl per didelio temperatūrų skirtumo.
Jei šuo ilgiau paliekamas narve, per karščius geriau, kad jis būtų grotuotas ir su tarpais, kad galėtų keistis narve oras. Netieskite kailinių ar storų patiesalų.
Karštos dienos metu ribokite ilgus pasivaikščiojimus atviroje saulėtoje vietoje.
Kaip atpažinti, kad jūsų gyvūnas jaučiasi prastai ir jam reikalinga pagalba:

Šiluminio smūgio požymiai: sunkus alsavimas, vėmimas, vangumas, alpimas, seilėtekis arba putos iš burnos, tamsiai rausvas liežuvis, išsiplėtę akių vyzdžiai, nekoordinuoti judesiai.

Jei uždelsite ir nesuteiksite perkaitusiam gyvūnui pagalbos, jis gali net numirti… Perkaitusį gyvūną būtina skubiai gabenti į pavėsį, guldyti ant vėsios žemės. Jeigu šuo patalpoje, guldyti šalia praviro lango. Reikia skubiai vėsinti visą kūną. Galima apšlakstyti vandeniu, užkloti šlapiu rankšluosčiu, kad vėsa kuo greičiau pasiektų odą. Esant įtarimams, kad gyvūno sveikata galėjo paveikti karštis būtina nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją.

SVARBU: negalima duoti lakti daug vandens, lakinama tik po truputį.

Katės daug lengviau ištveria aukštą aplinkos temperatūrą, nes yra šilumos mėgėjos (ypač sfinksų veislės). Be to, jos pačios sugeba susirasti pavėsį po baldais, vonios kambaryje ir t.t. Šunims dideli karščiai daug pavojingesni, todėl būtinas atsargumas.