Gyvūnų laboratorija

Kiekvieną dieną vis daugiau šeimininkų atneša augintinius esant sudėtingiems susirgimams. Kad nustatytume tikslią diagnozę kaip įmanoma greičiau kartais prie paciento turime praleisti daug valandų, o labai dažnu atveju, laboratoriniai tyrimai atlieka labai svarbią rolę operatyviai ir greitai ieškant gyvūno diagnozės. Pirmiausiai atliekama išsami apžiūra ir laboratoriniai tyrimai. Nemažai platesnių tyrimų būdavo siunčiami į kitas laboratorijas, tačiau su džiaugsmu pranešame, jog mūsų komandą papildo daug patirties turinti laboratorijos darbuotoja Brigita! Nuo šiol augintinius galėsime ištirti dar greičiau ir išsamiau, o gavę plačius atsakymus nedelsiant galėsime pritaikyti gydymą! Tyrimams naudojama naujausia laboratorinė įranga ir pažangiausi tyrimo metodai. Labai džiaugiamės turėdami dar vieną savo srities specialistą savo komandoje ir norime supažindinti Jus su laboratorijos teikiamomis paslaugomis ir jų pliusais.

Kiekvieno gyvūno kraujo morfologinis tyrimas tiriamas ir mikroskopuojant, taip bus matomi galimai esantys kraujo parazitai bei pirmuonys tokie kaip – Babesia spp., Anaplasma spp. , įvertinamas uždegimo laipsnis, anemijos kilmė ir pan.
Organų veiklos ir hormonų rodiklius atliekame naujausiu IDEXX Catalyst aparatu.
Biocheminiai tyrimai atliekami ne tik šunims ir katėms , tačiau ir graužikams bei egzotiniams gyvūnams – driežai, ežiukai, jūrų kiaulytės, vėžliai, šeškai ir pan.
Citologinius tyrimus mikroskopu atliksime jau tą pačią dieną. Tiriami visi audiniai, virškinamojo trakto ,vidaus organai, odos, įvairių darinių, limfinių mazgų, išmatų bei šlapimo mėginiai.
Tiriami skysčiai iš pilvo ir krūtinės ertmės, nustatoma skysčių kilmė ir tipas.
Odos skutmenų mikroskopinis tyrimas norint identifikuoti galimus parazitus arba nustatyti vyraujančią plaukų augimo fazę.
Odos citologinis tyrimas .
Mikroskopinis grybelio tyrimas.
Atliekamas CRB – vienas geriausių organizmo uždegimo rodiklių.
Atliekami specifiniai kasos nepakankamumo biocheminiai tyrimai.
Tulžies rūgščių tyrimas atliekamas norint nustatyti kepenų veiklos sutrikimą bei tulžies pūslės sutrikusį funkcionavimą.
Ausies sekreto tyrimas padės nustatyti uždegimo sukėlėją.
Ištirti išmatas dėl pirmuonių ir endoparazitų galėsime jau tą pačią dieną, o aptikus ligos sukėlėją paskirsime ypač tikslų gydymą.
Siekiant nustatyti vyraujantį sukėlėją ir kokiam antibiotikui jis atsparus, atliekami bakteriologiniai tyrimai, kurie per 2 dienas parodys antibiotikų jautrumą ir atsparumą bei padės parinkti geriausiai tinkantį antibiotiką gydymui.
Išskirtinis tyrimas, kuris leidžia sukontroliuoti epilepsijos eigą ir suderinti reikiamą vaistų kiekį . IDEXX aparatu atliekamas tyrimas parodys rezultatus per 15-20 minučių.
Augintinio šlapimo tyrimą galėsite atnešti bet kuriuo darbo metu, esant reikalui mėginys galės būti paimamas ir mūsų klinikoje. Šlapimo tyrimas rekomenduojamas gyvūnams kurie dažnai šlapinasi, neprasišlapina, įtariant, jog turi kristalų – identifikuojama tiksli jų rūšis bei parenkamas tikslingas gydymas. Taip pat įvertinamas uždegimo laipsnis šlapime bei citologiškai įvertinama ar nėra bakterijų. Jei bakterijos randamos galime pasiūlyti pasėlius kurie kryptingai padeda parinkti antibiotiką bei leidžia identifikuoti tikslią bakterijų rūšį. Neretais atvejais aptinkamos ir ankstyvios inkstų nepakankamumo stadijos/ligos, kartais net onkologinės šlapimo takų ligos.
Infekcinių ligų testai katėms ir šunims.
Kręšumo faktorių sutrikimo tyrimai- ypač svarbūs esant žiurknuodžių intoksikacijai.
Tikrai didelis pliusas savininkui- ženkliai sumažėjusios kai kurių tyrimų kainos, nes viskas atliekama mūsų klinikoje, todėl Jums nereikės mokėti antkainio.
Artimiausiu metu mūsų tyrimų spektras plėsis, tad galėsime Jums pasiūlyti dar daugiau specifinių tyrimų!