Gyvūnų dantų apnašų valymas

Dažnai šeimininkai užuodžia blogą kvapą iš augintinio burnos. Nemalonus kvapas atsiranda dėl prastos mitybos, netinkamos dantų higienos, o dažniausiai dėl susikaupusių apnašų ir akmenų, kurie sukelią burnos uždegimą ir dantų gedimus. Būtent nemalonus kvapas yra pirmasis ženklas, kuris atkreipia šeimininko dėmesį ir padeda užkirti kelią tolimesniems dantų gedimo procesams. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šunų ir kačių periodontozė yra vieną iš labiausiai paplitusių augintinių ligų.

Blogas kvapas, dantenų uždegimas, patinimas, paraudimas yra svarbūs simptomai, į kurios nederėtų numoti ranka. Šie pakitimai gali atsirasti dėl dantų akmenų, sisteminių ligų bei mitybos sutrikimų. Burnos vėžys yra 4-oji pagal dažnumą vėžio vieta, o dantenų ligos gali sukelti jiems didesnę riziką. Jūsų augintinis gali ilgai neparodyti skausmo, net atsiradus dideliems pažeidimams. Jie gali valgyti įprastai ir nerodyti jokių akivaizdžių požymių, kad jiem skauda.

Dantenų uždegimas, dantų akmenys ir nulūžę dantys yra skausmingi, todėl juos reikia gydyti. Burnos akmenys veterinarijos klinikoje gyvūnam valomos su narkoze, o ne dažnai tenka ir išrauti sugedusius skausmingus dantis. Dėl šios priežasties rekomenduojame nuo mažų dienų pratinti augintinius prie dantų valymo procedūrų. Profilaktiškai rekomenduojame valyti augintinio dantis bent tris kartus per savaitę.

Veterinarijos rinkoje yra sukurta daug preparatų: milteliai ant maisto, pastos, geliai bei tirpalai į vandenį, kurie dezinfekuoja, padeda palaikyti normalią bakterinę florą ir sumažinama galimybė susidaryti dantų akmenims. Efektyviausiu būdu laikomas mechaninis valymas šunų pasta ir šepetėliu.