Elektrochemoterapijos metodas veterinarinėje onkologijoje

Veterinarijos klinika “Ruminavet” siūlo jūsų augintiniams naują revoliucinę navikų gydymo galimybę, vadinamą elektrochemoterapija (EKT). Atlikus chemoterapinių vaistų injekciją, elektrochemoterapiniu metodu vėžinės ląstelės yra paveikiamos elektrinių impulsų seka. Impulsai atveria naviko ląstelių membranų poras, todėl jos tampa pralaidesnėmis ir leidžia geriau įsiskverbti priešvėžinių vaistų molekulėms. Tai leidžia padidinti navikinių ląstelių žūtį.

Jei jūsų augintiniui yra diagnozuotas vėžys arba manote, kad jūsų augintinis gali sirgti onkologine liga, raginame užsiregistruoti susitikimui su mūsų klinikos veterinarijos gydytoju- onkologu, kad daugiau sužinotumėte apie galimus jūsų augintiniui taikyti gydymo variantus. Manome, kad būsite maloniai nustebinti sužinoję, kaip sparčiai vystosi veterinarinė onkologija ir kiek daug galima atlikti, kad jūsų augintinis daugiau kokybiško laiko galėtų praleisti su jumis

Kas yra elektrochemoterapija (EKT)?

Elektrochemoterapija (EKT) yra metodas, kurio pagalba chemoterapiniai preparatai nuo 70 iki 1000 kartų efektyviau naikina vėžines ląsteles! Vienas iš chemoterapijos iššūkių siekiant sunaikinti vėžines ląsteles yra medikamentų gebėjimas prasiskverbti per ląstelės membraną (išorinę sienelę), kad patektų į ląstelę. EKT leidžia įveikti šią kliūtį elektriniais impulsais veikiant naviko ląsteles, kad ląstelės membranoje atsivertų poros, per kurias chemoterapiniai preparatai gali prasiskverbti į vėžines ląsteles ir jas naikinti.

Kiek kartų gali prireikti gydymo taikant elektrochemoterapiją?

Reikalingų gydymo kartų skaičius priklauso nuo naviko dydžio ir ligos stadijos, tačiau dauguma navikų sėkmingai gydomi per 2-3 apsilankymus veterinarijos klinikoje. Kartais gali būti rekomenduojama taikyti daugiau gydymo ciklų.

Ko galima tikėtis atvykus vizitui dėl elektrochemoterapijos?

Įprastai pacientai atvykta gydymui paskirtos dienos rytą (gyvūnas nuo vakaro turi būti neėdęs). Jūsų gyvūną apžiūri onkologas ir tuomet jis perkeliamas į stacionarą. Kad gyvūnas jautųsi komfortabiliai bei būtų galima taikyti tikslų naviko gydymą gyvūnai yra seduojami arba taikoma anestezija. Siekdami užtikrinti jūsų augintinio saugumą prieš anesteziją, jos metu ir po jos, mes naudojame naujausias ir saugiausias anestetines medžiagas, pritaikytus anestetikų protokolus ir pažangiausią stebėjimo įrangą. Chemoterapiniai vaistai priklausomai nuo onkologinės ligos kilmės yra įšvirkščiami tiesiai į gydymo vietą arba intraveniškai. Tuomet atliekamas EKT gydymas panaudojant elektrinius impulsus. Bendras gydymo laikas trunka 60- 90 minučių. Pacientai yra stebimi po procedūros ir išleidžiami namo iki dienos pabaigos.

Ar gyvūną po procedūros reikės palikti per naktį veterinarijos klinikoje?

Pacientams nereikia pasilikti veterinarijos klinikoje juos gydant EKT. Jūs augintinį galėsite palikti ryte veterinarijos gydytojų priežiūrai, procedūra bus atlikta dienos metu, o jį bus galima pasiimti popietę ar vakare.

Koks yra EKT šalutinis poveikis?

EKT leidžia apriboti chemoterapiją, taikyti į tikslinę vietą kur yra navikas taip pat naudoti labai mažas chemoterapinių vaistų dozes. Sisteminis toksinis poveikis, pavyzdžiui, vėmimas, viduriavimas ar kaulų čiulpų slopinimas, yra labai mažai tikėtinas. Šalutinis poveikis, pvz., niežėjimas, paraudimas, patinimas ir diskomfortas gydymo vietoje, gali būti pastebėtas praėjus 1-3 dienoms po gydymo ir paprastai būna laikinas. Šie šalutiniai poveikiai gydomi vaistais nuo skausmo arba šaldant sudirgusią vietą.

Ar mano augintiniui gali būti taikoma EKT?

Ar jūsų augintiniui galima bei reikia taikyti EKT gali nuspręsti veterinarijos gydytojas -onkologas įvertinęs naviko lokalizaciją, ligos išplitimo stadiją, bendrą gyvūno būklę. EKT gali būti taikoma navikams, kurių negalima pašalinti chirurginiu būdu ARBA PO operacijos, siekiant, kad būtų sunaikintos likusios naviko ląstelės (t.y. jei naviko nebuvo galima pašalinti radikaliai).”

Jeigu operacijos metu įmanoma pašalinti visą darinį, galima naudoti tik elekroimpulsus t.y. be citotoksinių medikamentų. Elektroimpulsus gavusios paviršiaus  ląstelės  1mm-2mm spinduliu žūna. Tokiu būdu paveikiamos galimai likusios navikinės ląstelės. Toks būdas yra taikomas, jeigu pašalinti darinį yra įmanoma visą,ar bent iki tol kol gaunami histologinio tyrimo rezultatai. Kiekvienu atveju gydymo schema yra taikoma individualiai.

Navikai, kuriuos galima gydyti taikanti EKT, yra: esantys burnos ertmėje, snukio srityjes (ypač plokščialąstelinė karcinoma), sarkoma, pieno liaukos navikai, odos navikai, perianaliniai navikai, melanomos, navikai aplink akis ir daugelis kitų.