Tyrimai

2021-02-05

Gyvūnai labai gerai moka nuslėpti prastą savijautą, silpnumą ir skausmą. Dažniausiai šeimininkai pastebi, jog augintinis elgiasi kitaip: daugiau miega, ilsisi, praranda apetitą. Atvykus į kliniką gyvūnui atliekama išsami apžiūra, šeimininko apklausiama apie gyvūno savijautą. Galutinę diagnozę gali pasakyti tik tikslesni laboratoriniai tyrimai. 

Morfologinis kraujo tyrimas

Šio tyrimo metu nustatomas įvairių kraujo ląstelių (eritrocitų, baltųjų kraujo kūnelių bei trombocitų) kiekis, apimtis ir smulkesnis ląstelių išskirstymas. Kraujo tyrimas informatyvus nustatant anemiją, infekcijas, dehidratacijos laipsnį bei imuninės sistemos atsaką. Šis tyrimas dažniausiai atliekamas gyvūnams, kurie praradę apetitą, karščiuoja, vemia ar viduriuoja, jaučiasi silpni ir mieguisti. 

Biocheminiai kraujo tyrimai

Šie tyrimai atliekami profilaktiškai vyresnio amžiaus gyvūnams, ilgai vartojant tam tikrus vaistus, prieš operacijas ar gyvūnui įtariant specifinę ligą. Kraujo biocheminis tyrimas įvertina šuns organų funkciją, elektrolitų būklę, hormonų kiekį ir dar daugiau. Net ir ankstyvose ligos stadijose šie kraujo rodikliai gali parodyti pakitimus, todėl profilaktiškai rekomenduojame bent kartą metuose augintiniui atlikti kraujo tyrimus ir apsilankyti pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Klinikoje naudojamas naujausias IDEXX aparatas, kuris greitai ir tiksliai įvertina kraujo parametrus. Net 17 kraujo rodiklių vienu metu atliekantis aparatas gali įvertinti ne tik inkstų, kepenų , tulžies pūslės būklę, bet ir skydliaukės hormonų, reaktyvaus baltymo, ankstyvos inkstų ligų diagnostikos (SDMA) bei progesterono tyrimus. 

Citologinis tyrimas

Šis tyrimas atliekamas norint mikroskopiškai įvertinti mėginį. Tokiu būdu galima ištirti odos parazitus, įvertinti netinkamoje aplinkoje klestinčių bakterijų kultūras, mikroskopiškai pamatyti kraujo bei šlapimo sudėtį. Mikroskopo pagalba galima pamatyti struktūras, kurios nėra matomos akimis.

Šlapimo tyrimas

Dažniausiai atliekamas sutrikus augintinio šlapinimosi funkcijai. Dažnas ir skausmingas šlapinimasis, kraujas šlapime, šlapimo nelaikymas- tai ženklai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Šis tyrimas parodo kokios kilmės uždegimas, padeda tiksliau diagnozuoti ligą ir paskirti gydymą. Taip pat šlapimo analizatoriumi atlikti tyrimai padeda diagnozuoti cukrinį diabetą bei inkstų ligas.

Greitieji testai

Iš kraujo arba išmatų daromi testai ypatingai reikšmingi virusinėms ligoms nustatyti. Šis testas trunka iki 10 minučių, todėl atsakymus sužinosite jau tą pačią dieną. Ypač šie testai naudojami jauniems, nevakcinuotiems gyvūnams.

 Sveikatos patikriniams yra paprastas ir efektyvus būdas stebėti jūsų šuns sveikatą. Ankstyvas medicininių problemų nustatymas ir ištaisymas padės užtikrinti, kad jūsų augintinis gyventų ilgą, sveiką ir aktyvų gyvenimą!

Pasidalink: