Rūpinkitės augintiniais per Kalėdas.

2020-12-07

Apsaugoti augintinius per šventes gali būti nelengva užduotis. Kalėdiniai žaisliukai, potencialiai pavojingi augalai, dovanos su juostelėmis, smulkūs daiktai, švieselių girliandos, taip pat ir eglutė gali sukelti pavojų Jūsų gyvūno sveikatai. Norime supažindinti su keletu paprastų patarimų, kurie leis išvengt nenumatytų kelionių į veterinarijos kliniką šventiniu laikotarpiu.

Kalėdinę eglutę statykite kampe. Nedėkite lempučių ant apatinių medžio šakų, kadangi augintinis gali ne tik įsipainioti, bet ir nudegti nuo kaitros. Be to, augintinį gali nukrėsti elektra nukandus laidą. Blizgančius žaisliukus kabinkite nepasekiamoje vietoje arba naudokite natūralius papuošimus (pavyzdžiui džiovintas apelsino riekeles). Sudužusių papuošalų skeveldros gali sužeisti letenas, burną, o patekę į virškimo traktą gali sukelti užspringimą ir net žarnų nepraeinamumą. Dažnai šluokite spyglius. Nors gali atrodyti, kad spygliai nėra pavojingi, tačiau jie gali sukelti virškinimo sutrikimą ar net pradurti augintinio žarnyną.

Degančios žvakės turėtų būti dedamos ant aukštų lentynų. Niekada negalime žinoti, kur gali atsidurti vizganti uodega ar smalsi nosytė. Nepalikite augintinių prie ugnies neprižiūrimų, kur yra atvira liepsna ar vaškas. Namų židiniai turėtų būti apsaugoti stiklu, kad būtų išvengta atsitiktinių nudegimų.

Pakuodami dovanas būtinai laikykite augintinį kitame kambaryje. Vyniojamasis popierius, siūlai, juostelės ar smulkios detalės gali įpjauti pėdutes, burnos ertmę, sukelti žarnų užsikimšimą. Žirklės, peiliukus ar adatas visada laikykite uždarose, gyvūnui nepasiekiamose vietose.

Nelaimės atveju:

  • Kuo greičiau kreipkitės į dirbančią arba budinčią veterinarijos kliniką! Svarbu paminėti, kad mūsų klinikos gydytojai budi telefonu nakties metu visomis dienomis be išimčių. Esant skubiam atvejui atvažiuoja į kliniką ir suteikia būtinąją pagalbą.
  • Užsirašykite arba išsisaugokite savo telefone veterinarijos gydytojo ar klinikos numerį. „Ruminavet“ klinika: +370 619 46265
Pasidalink: