Miniatiūrinių veislių šuniukai (specialisto komentaras)

2018-10-18

Miniatiūrinių veislių šuniukai
Orientaciniai klausimai

1. Ar vis dar populiarūs tokie šunys?

Negalėčiau teigti, kad miniatiūriniai šuniukai tampa nepopuliarūs, kaip tik iš savo praktikos sakyčiau, kad daugiau žmonės renkasi mažesnių ir miniatiūrinių veislių šuniukus. Kadangi žmonės nori kuo daugiau laiko praleisti su savo gyvūnais, todėl miniatiūrinių veislių šuniukų šeimininkai turi galimybę pasiimti juos į darbą bei į prekybos centrus ar į kavines. Tuo tarpu su didelių veislių šunimis gali kilti keblumų viešose vietose.

2. Kokios veislės dažniausios, o kurios retos?

Iš miniatiūrinių veislių šuniukų yra labai populiarūs Rusų toy terjerai, Maltos bišonai, Papiljonai, Chihuahua , Ši-cu, Jorkšyrų veislės šuniukai ir kiti.
Retesnes veislės – tai Mančesterio toy terjerai, Toy pudeliukai.

3. Dažniausios problemos auginant miniatiūrinį šuniuką? (Šuniuko sveikata, dresavimas ir pan.)

Šie šuniukai neturi daugiau sveikatos problemų lyginant su didelių veislių šunimis, tačiau yra keletas, kurias norėčiau išskirti. Pirma – tai dantų problemos. Dažnai šiems šuniukams neiškrenta pieniniai dantukai ir be veterinaro pagalbos neapsieinama, tačiau net jiems ir iškritus dantis reikia prižiūrėti visą šuniuko gyvenimą, nes yra linkę į dantų karieso problemas. Taip pat dažnai pasitaikanti problema yra silpni kelio sąnarių raiščiai dėl kurių gyvūnas gali pradėti šlubuoti nušokus nuo nedidelio aukščio. Miniatiūrinių veislių šuniukai yra daugiau pažeidžiami, nes jie yra smulkučiai ir kauliukų struktūra nėra labai tvirta, todėl šeimininkai neturėtų leisti gyvūnui šokinėti nuo didelio aukščio.
Tikrai nėra tiesa, kad miniatiūrinių veislių šuniukai yra neprotingi ir nedresuojami. Tiesiog tai visuomenėje susidariusi klaidinga nuomonė. Jie yra puikiai dresuojami, tik tam reikia skirti truputį daugiau laiko, nei didelių veislų šunims. Jie yra labai puikūs draugai, kuriuos tikrai nesunkiai galima išmokinti pagrindinių komandų. Dresavimas reikalingas norint, kad su gyvūnų būtų lengviau bendrauti 
4. Santykis su žmonėmis ir kitais gyvūnais. Kaip sutaria, ko nemėgsta ir pan.
Miniatiūrinių veislių šuniukai dažniausiai turi vieną šeimininką, tačiau tai nereiškia, kad kitų šeimos narių nelaikys savo draugais. Jie labai prisiriša prie savo šeimininko ir visada nori būti su juo. Dažnai šeimininkai savo šuniukus priima net ir į savo lovą  Bendraujant su kitais gyvūnais būna įvairių situacijų. Dažniausiais su didesnių veislių šunims nori bendrauti, o su į save panašiais šuniukais atvirkščiai 
Nemėgstamų dalykų turi kiekviena veislė, tačiau daugiau apie tai reketų kalbėti išskiriant konkrečią veislę ir ją aptariant.
Straipsnis publikuotas žurnale Prie Kavos 2015-12mėn
Veterinarijos gydytojas Paulius Morkūnas

Pasidalink: