Mažo kačiuko įsigyjimas

2022-10-28

Įsigyjant naują augintinį gali tekti padirbėti, kol surasite nusipirkti tinkamus daiktus, skirtus būtent Jūsų augintiniui. Neretai nepavyksta visko nusipirkti per vieną kartą, kadangi visko tiek daug, jog gali pasimiršti būtiniausi dalykai! Dėl šios priežasties sukūrėme Jums atmintinę, kurioje aprašysime kokias prekes ir priemones reikėtų įsigyti prieš parsivežant į namus katę.

 

Guolis 

Jauni kačiukai ypač mėgsta ilgai miegoti, todėl patogus guolis yra labai svarbus pirkinys. Ne mažiau svarbu miegojimo vietą išrinkti saugioje, tamsesnėje vietoje, kad katė galėtų pasislėpti jei nenorėtų būti tarp žmonių kol apsipras. Geriausia statyti įlendamą gultuką kambario kampe, ne ant praėjimo ar skersvėjo. Kadangi katės dydis metams bėgant šiek tiek skiriasi, verta investuoti ir įsigyti geros kokybės, lengvai valomą ir minkštą gultą jau pirmaisiais gyvenimo mėnesiais. 

 

Draskyklė ir nagų žirklės

Kadangi katė yra aktyvus gyvūnas, o seniau ypač dažnai gyvendavo lauke ir medžiodavosi maistą pačios, fiziologiškai organizmas prisitaikė turėti ilgus iltinius dantis ir aštrius nagus. Šiais laikais, kai katės didžiąją laiko dalį praleidžia namuose ir nelaipioja medžiais, per kelias savaites užauga ilgi nagai, kuriuos reikia kirpti. Katei nago augimas sukelia diskomfortą ir niežėjimą, todėl lengvu taikiniu pasidaro namuose esantys odiniai baldai nagams pasigaląsti. Dėl šios priežasties reikėtų nupirkti iš virvės supintas, tvirtai stovinčias draskykles, kurias esant poreikiui katė galės padraskyti.

 

Kraiko dėžutė

Mažam kačiukui rekomenduojame rinktis dėžutę žemais kraštais, patogią įlipti. Ateityje, uždengiamos ir su durelėmis dėžutės labai pagelbėja šeimininkams su tvarka, kadangi dažniausiai katės užkasa „turtą“ ir neišbarsto viso kraiko po kambarį. Taip pat uždaroje dėžutėje išmatos skleidžia mažiau kvapo. Renkantis mažam kačiukui kraiką reikėtų rinktis kraiką be kvapiklių ir cheminių medžiagų. Taip pat bent iki pusės metų nerekomenduojama naudoti sulimpančio kraiko, kad augintinis jo neprarytų. 

 

Dubenėliai 

Dubenėlius rekomenduojame įsigyti keramikinius arba nerūdijančio plieno. Juos ne tik lengva išplauti bet ir kylą mažesnė bakterijų kaupimo rizika. Vandenį reikėtų kasdien pakeisti švariu.

 

Maistas 

Įsigijus kačiuką iš veislyno patariame nekeisti maisto bent mėnesį. Augintiniui naujuose namuose reikia laiko apsiprasti prie aplinkos, naujų šeimininkų, naujų kvapų, todėl siekiant sumažinti streso kiekį šerkite įprastu maistu, o jei nusprendėte pakeisti firmą, pereikite prie naujo pašaro po truputį, maišant naują su senuoju. Jei nežinote kokiu pašaru iki šiol buvo maitinamas gyvūnas, pirkite maistelį iš specializuotos gyvūnų parduotuvės. Atkreipkite dėmesį, kad pašaras būtų skirtas mažiems kačiukams ir geriausia, kad būtų Super Premium klasės maistas. 

 

Transportavimo krepšys

Transportavimui įsigykite užsegamą gyvūnų krepšelį, boksiuką arba narvelį su grotelėmis. Renkantis atkreipkite dėmesį, kad jame būtų saugu transportuoti augintinį, būtų pakankamai vietos atsigulti ir atsisėsti. Labai patogu rinktis dėžutes, kurių stogelį galima būtų nuimti per viršų- taip palengvinami vizitai pas veterinarus

 

Šukos

Ilgo plauko katėms reikėtų nupirkti specifines šukas. Nuo mažens pratinant gyvūną prie procedūrų 

 

Žaislai

Kačiukai būdami maži aktyviai žaidžia, tačiau reikia tinkamai atrinkti su kuo jiems dūkti. Gana dažnai pasitaiko kačių, prarijusių svetimkūnį, pavyzdžiui, plaukų gumeles, siūlus ar ilgas virveles. Tokie smulkūs daiktai neturėtų būti lengvai katei pasiekiamoje vietoje. Renkantis žaislus atkreipkite dėmesį, kad būtų sunkiau nugraužiamos dalelės, taip pat kad nebūtų lengvai  nutrūkstančių siūlų ar bendrai žaislas nebūtų toks mažas, jog katė galėtų jį nuryti. 

Na va, nusipirkus būtiniausius daiktus katės auginimui galime laukti tik mažojo gyventojo! Primename augintinį laiku nukirminti ir vakcinuoti bei duoti daug daug meilės! 😊

 

Pasidalink: