Limfoma

2022-09-26

Limfoma– tai limfinės sistemos onkologija, kuri apima limfinius mazgus, limfagysles ir tonziles. Bendrai organizmui limfinė sistema yra ypač svarbi, nes perneša skysčius ir makromolekules. Limfiniuose mazguose kontroliuojamas į organizmą patekusių virusų ir bakterijų sunaikinimas, taip pat užtikrina imuninį atsaką. Ši onkologija yra gana dažna ir sudaro net 7-14% visų šunų navikų ir net 30% kačių. 

Kokie simptomai?

Dažniausiai pastebimas simptomas- kaklo srityje, prie menčių, kirkšnyse, pažastyse pastebimi simetriški dariniai. Negydant ilgainiui atsiranda nuovargis, svorio kritimas, išsivysto galūnių patinimas (edema). Kiti simptomai gali pasireikšti priklausomai nuo to, kokioje srityje limfiniai mazgai būna pažeisti. 

Diagnostika

Pirmiausia atliekamas plonos adatos aspiracijos metodas, kurio metu tolygiai padengiamos ląstelės ant stiklelio, nudažoma ir mikroskopuojama. Svarbu kuo tiksliau atlikti mėgino paėmimą, kad  atskirtume nuo uždegimo ar autoimuninės ligos.

Gydymas

Kol kas išrastas tik vienas efektyvus gydymas- chemoterapija. Dar prieš kelis metus ši diagnozė buvo mirtina, o išgyvenamumas labai mažas. Mūsų klinikoje atliekamos chemoterapijos dėka galime prailginti sunkiai sergančių augintinių gyvenimą iki metų laiko, o kartais ir daugiau. Netaikant gydymo išgyvenamumas tik iki kelių mėnesių. 

 

Pasidalink: