Karščio pavojai vasaros metu Jūsų gyvūnams

2018-10-18

Veterinarijos gydytojai primena, kad vasara toks metų laikas, kaip Jūsų augintiniai būna daug gryname ore, todėl atsiranda daug aplinkos pavojų, vienas iš jų tai vasaros karštis. Prasidėjus vasaros karščiams, reikia labiau pasirūpinti savo augintiniais, kaip tai padaryti gali patarti Jūsų veterinarijos gydytojas. Katės lengviau ištveria aukštą aplinkos temperatūrą, nes yra šilumos mėgėjos (ypač sfinksų veislės). Be to, jos pačios sugeba susirasti pavėsį po baldais, vonios kambaryje ir t.t. Šunims dideli karščiai daug pavojingesni, todėl būtinas atsargumas.

• Dėmesio! Niekuomet nepalikite savo gyvūno uždarytame automobilyje, net kai lauke tik +15 arba +20 laipsių šilumos, nes jūsų automobilio vidaus temperatūra gali būti dvigubai didesnė negu aplinkos.

• Karštis daug pavojingesnis trumpo snukio šunims: anglų ir prancūzų buldogams, mopsams, pekinams, bokseriams, mastifams, Bostono terjerams. Taip pat jis pavojingas seniems, antsvorio turintiems šunims, nėščioms kalytėms.

• Šuo vasaros metu visada turi tūrėti šviežio vandens (pasistekite padėti taip, kad vanduo būtų pavėsyje, nes jo temperatūra gali labai pakilti ir gyvūnas karšto vandens nenorės gerti).

• Dažniau maudykite šunis vėsesniame vandenyje. Jei nėra galimybių nuvykti prie vandens telkinio, ištrinkite drėgnu rankšluosčiu, suvilgykite galvą. Labai šaltas vanduo, pavyzdžiui, miško šaltinio, taip pat pavojingas, juo galima tik apšlakstyti augintinį, bet maudytis šaltinyje rizikinga, nes gali gyvūnas peršalti.

• Jei šuo ilgiau paliekamas narve, per karščius geriau jis būtų grotuotas, kad galėtų keistis narve oras. Netieskite kailinių ar storų patiesalų.

• Karštos dienos metu ribokite ilgus pasivaikščiojimus.

Šiluminio smūgio požymiai: sunkus alsavimas, vėmimas, vangumas, alpimas, seilėtekis arba putos iš nasrų, tamsiai rausvas liežuvis, išsiplėtę akių vyzdžiai, nekoordinuoti judesiai.

Jei uždelsite ir nesuteiksite perkaitusiam gyvūnui pagalbos, jis nugaiš. Perkaitusį gyvūna būtina skubiai gabenti į pavėsį, guldyti ant vėsios žemės. Jeigu šuo patalpoje, guldyti šalia praviro lango. Reikia skubiai vėsinti visą kūną. Galima apšlakstyti vandeniu, užkloti šlapiu rankšluosčiu, kad vėsa kuo greičiau pasiektų odą. Esant įtarimams, kad gyvūno sveikata galėjo paveikti karštis būtina kreiptis i veterinarijos gydytoją.
SVARBU: negalima duoti lakti daug vandens, lakinama tik po truputį.
Skubios pagalbos pašome kreiptis tel 865665633

Pasidalink: