Kalėdinė dovana – gyvūnas

2021-12-13

Artėjant laukiamiausioms metų šventėms pradedame galvoti apie namų papuošimus , kalėdinę nuotaiką ir žinoma- dovanas. Kadangi Kalėdų šventė ir laukimas siejamas su meile, šiluma artimiesiems ir gerų darbų darymu, neretai pagalvojame, kad artimam žmogui geriausia dovana- augintinis. Juk šis mažas pūkuotas kamuoliukas galėtų suteikti tiek meilės ir šilumos namams! Tačiau praėjus kalėdiniam laikotarpiui pasineriame į darbus ir nebelieka laiko mūsų nuostabiems keturkojam. 

Niekad augintinio neturėjusiems šeimininkams atrodo, jog namuose katė pagyvintų aplinką, visuomet lauktų Jūsų grįžtant iš darbo, o su šuniu galėtumėt eiti į lauką, pasportuoti, aktyviau gyventi. Tačiau niekada gyvūno neturėję savininkai nepagalvoja, jog įsigijus mažą augintinį reikia dresuoti, suteikti daug dėmesio augimo laikotarpiu, socializuoti. Neretai grįžus bano randi balutę ar sugraužtas mėgstamiausias šlepetes. Odinės sofos kampą, kurią taip brangiai pirkote, jau spėjo sudraskyti kol buvote darbe.. 

Taip pat neretai augintinį pasirenkame pagal grožį. Reikėtų labiau kreipti dėmesį į augintinio aktyvumą. Maži šuneliai nukeliauja mažesnius atstumus, taip pat dažniausiai būna sėslesni nei dideli šunys. Dideliam šuniui visą dieną būnant bute norisi padūkti, o nesuteikiant psichologinės ir fizinės  iškrovos- augintinis susiranda veiklos namuose. Deja, bet negalime pykti dėl šunų išdaigų, kadangi neretai patys būname padarę klaidą auklėjime.  Norint turėti paklusnų gyvūną reikia aktyviai dresuoti, vaikščioti į šunų aikšteles, kad išaugus šuo neturėtų baimių ir agresijos. 

 

Augintinis – ilgalaikis įsipareigojimas

Pasitarkite su artimuoju! Prieš dovanojant gyvybę paklauskite savęs ar tikrai geras laikotarpis įsigyti augintinius per Kalėdas? Jei sprendimas būna užtikrintas ir apgalvotas, rekomenduojame į gyvūnų prieglaudas kreiptis po šventinio laikotarpio. Jei norite atlikti gerą darbą- nuvežkite augintiniams maisto, palučių, pledų, guolių ar buitinių valymo priemonių, aplankykite ir pavedžiokite beglobius gyvūnus, suteikite jiems meilės. Jei turite visas galimybes auginti gyvūną, bet nesate užtikrinti ar visą keturkojo gyvenimą galėsite suteikti jam išskirtinę šilumą ir meilę, pasisiūlykite suteikti laikiną globą. 

Pasibaigus šventėms prieglaudose pagausėja beglobių gyvūnų

Ir tai yra labai skaudus faktas. Seneliai neretai gauna dovanų šuniuką, bet nežino kaip juo rūpintis, taip pat maži vaikai labai prašo augintinio, kuriuo reikės rūpintis tėvams.  Džiugi žinia ta, kad kasmet daugėjant tokių atvejų, gyvūnų globos namai šventiniu laikotarpiu nebedovanoja gyvūnų ir daug atsargiau suranda naujuosius namus. Geriau artėjant šventėms artimiesiems padovanokite gerų emocijų, pilnavertiško laiko praleidimo kartu ar paaukokite pinigėlių gyvūnų globos namams, kad naujų namų laukimas būtų kuo komfortiškesnis.

Pasidalink: