Bakteriologiniai ir mikologiniai tyrimai

2018-10-18

Mūsų klinikoje galite atlikti bakteriologinius ir mikologinius tyrimus.
Bakteriologiniai tyrimai gali būti imami iš:
Akių, ausų, išangės, makšties, apyvarpės ar pažeistų odos vietų.
Skirtingi tepinėliai imami į specialiai jiems pritaikytas transportines terpes. Bakteriologinio tyrimo trukmė nuo3-4d. Tuo metu išauginama kultūra ir nustatomas antibiotikas, kuriam bakterija nebus atspari.
Šį tyrimą tikslinga atlikti prieš naudojant antibiotikus arba po paskutinių antibiotikų naudojimo praėjus 14d.
Atlikus tyrimą galima paskirti tinkamus antibiotikus ir taip sumažinti gydymo trukmę ir mažiau alinti organizmą. Atlikus tyrimą nereikia skirti plataus veikimo spektro antibiotikų, kurie gali vis tiek neduoti laukto rezultato ir tuomet reikės skirti kitus. Taip tik dar labiau vystosi bakterinis atsparumas antibiotikams, daugėja vizitų kiekis pas veterinarą.
Taikant kryptingą gydymą išvengiami lėtiniai procesai. Tai gali būti nuolatiniai ausų ir akių uždegimai, bei neaiškios kilmės viduriavimai.
SVARBU!! Nustačius tinkamą antibiotiką gydymas turi būti atliekamas visą tam skirtą laikotarpį. Kitu atveju vėl bakterijos įgaus imunitetą!
Mikologiniams tyrimams imamos pleiskanos ir plaukai. Mėginius reikia imti prieš skiriant gydymą arba po gydymo praėjus 10d. Mėginio ištyrimo trukmė 7-10d. Tyrimas trunka ilgiau nes skirtingi mikroskopiniai grybai auga skirtingą laiko tarpą ir prie skirtingos temperatūros. Plačiau apie mikroskopinius grybus skaitykite:

http://rumina.lt/patogeniniai-mikroskopiniai-grybai/

Pasidalink: