Ausies hematoma

2021-11-15

Ausies kaušelio hematoma — tai kraujo sankaupa po ausies kaušelio oda susidariusioje ertmėje. Tokia būklė pastebima tiek katėms, tiek šunims, tačiau dažniausiai pasireiškia šunims su ilgomis ir nulėpusiomis ausimis. Išoriškai augintinio ausis atrodo „išsipūtusi“ , paraudusi ir karšta. Gyvūnas intensyviai purto ir kasosi ausis. 

Kokia ligos priežastys?

Traumos, įkandimai, įbrėžimai. Taip pat dėl negydomų parazitinių ligų- ausies erkučių, kurios sukelia dirginimą. Bakteriniai ir alerginiai susirgimai taip pat turi įtakos, kadangi sukelia stiprų niežulį, ko pasekoje gyvūnas su nagais stipriai kasydamas pažeidžia ausį. 

Koks gydymas?

Pirmiausia reikia išsiaiškinti pažeidimo atsiradimo priežastį. Dažniausiai iš ausies paimamas mėginys ir ištiriama priežastis, dėl kurios gyvūnas kasėsi. Pradedamas ausies kanalo gydymas, mažinamas niežulys ir tuo pačiu nutraukiami skysčiai iš ausies ir suleidžiami steroidiniai vaistai į ertmę. Vaistų leidimas į susidariusią ertmę kartojamas kelis kartus. Jeigu ertmėje vis prisipildo kraujo, atliekama chirurginė operacija, kurios metu trūkusi kraujagyslė perrišama. 

Ar gyvūnui otohematoma yra skausminga?

Taip, skysčiam kaupiantis kyla vietinis uždegimas, ausis pasidaro karšta. Negydant ausis gali pakeisti formą, susiraukšlėti, sukietėti ir kelti didelį diskomfortą. Ypač ausis skausminga liečiant, todėl geriausia apsilankyti pas veterinarą ir pradėti gydymą nedelsiant.

 

Pasidalink: