Ar mes galime prailginti gyvūnų gyvenimą ?

2023-01-24

Įsiklausykite.

Pastarosiomis dienomis sunkiai susidedu mintis nuo ryto iki nakties onkologija galvoje… Dažnai atvyksta pacientai kurių ligos yra labai pažengusios ir matoma išoriškai vėžio forma dažnai būna tik lašas jūroje.  Visada stengiuosi spręsti ir operuoti tai kas trugdo gyvūnui gyventi, kvėpuoti nes užspausti gyvybiškai svarbūs organai ar kiti išoriniai pažeidimai. Bet kita pusė sako juk ne tu kaltas, kad liga tokia progresavusi… Dažnai matomas išoriškai vėžys jau būna išplitęs po visą organizmą o tą patvirtinti ar atmesti galime tik atlikdami pilnus tyrimus ieškant metastazių. Kam to reikia ?  kad mes žinotume kokios yra gyvenimo perspektyvos ar vertą operuoti kai turime 4 stadijos vežį ? Šeimininkas dažnai klausią ką jūs darytumėte ? Mintyse atsakymas vienas: Nebūčiau tiek laukęs.  Kaip tokias situacijas sprendžia žmonių onkologai? Atsakymas chemoterapija ir kiek įmanoma pilnavertis likęs gyvenimas bet ne gyvenimas pooperaciniuose skausmuose be ateities. Kartais tenka pripažinti kad išplitęs vėžys yra deja bet neįveikiamas… o rastas pirmose stadijose labai puikiai gydomas ir išgydomas!!!

Tik Profilaktiniai tyrimai ir nuo 5-6 metų (ar net nuo 3-4) nes ligos puola vis jaunesnius ir  pradėta tikrinti gyvūno sveikata pradėti fiksuoti maži pakitimai ir priimti tinkami sprendimai gali prailginti gyvūnų gyvenimą bet laukiant ir nieko nedarant liga auga ne tik išoriškai ar ir plečiasi ląstelių lygmenyje o vėliau padėti deja nėra galimybės.

Nauji metai sunkios mintys bet tokia realybė… Tik kontrolė ir profilaktika gali suteikti ilga draugystę su mūsų augintiniais. Gydytojai gali padėti atlikti sėkminga operaciją ir paskirti gydymą bet ką gali padaryti šeiminkas ? Atsakymą visi žinome.

Pats sėkmingiausias vėžio gydymas tai radikali chirurginė operacija bet ji įmanoma tada kada liga tik prasideda , o kada randamas arba matomas vėžys jau būna didelis arba išplitęs tai atlikti radikaliai operacija praktiškai neįmanoma, o pati chemoterapija, turime žinoti, padėti gali, bet viskas turi savo galimybių ribas.

Būkime sveiki, nelaukime  ir padėkime sau bei kietiems.

Pasidalink: