Senjorų šunų priežiūra

2021-01-12

Senėjimas yra įprastas procesas tiek žmonėms tiek gyvūnams. Senstant augintinis tampa nebe toks mobilus, jų klausa ir rega nėra tokia gera kaip anksčiau, jie labiau linkę sirgti įvairiomis ligomis. Svarbu žinoti, kad ne visi šunys yra laikomi vienodo amžiaus senjorais. Tai daugiausia priklauso nuo veislės ir unikalių šuns bruožų. Mažų veislių šunys laikomi senjorais, kai jiems yra 10 ar 11 metų. Vidutinio ir didelio dydžio veislės, kaip ir Auksaspalvis Retriveris, tampa senjorais sulaukusios 7–10 metų. Vis dėlto senėjimas nėra mirties nuosprendis, o šunys senatvės metus gali praleisti sveiki ir laimingi! 

Dažnai gyvūnai moka nuslėpti skausmą ir blogą savijautą. Būtent dėl to rekomenduojame vyresnį šunį reguliariai tikrinti bent kartą per metus. Vyresniems šunims yra didesnė rizika susirgti inkstų ar kepenų ligomis, diabetu ar nutukti. Atvykus į kliniką paimamas kraujo tyrimas , įvertinama vidaus organų veikla. Tikslesnei diagnostikai naudojamas ultragarsinis ar rentgenologinis tyrimas. Svarbu priminti, kad reguliarūs apsilankymai pas veterinarą gali padėti surasti ligą ankstyvoje stadijoje ir tuo pačiu palengvina gydymą.

Subalansuota mityba vaidina svarbų vaidmenį išlaikant jūsų šuns sveikatą net ir jiems senstant. Vyresniems šunims yra didesnė nutukimo rizika, nes jie nebeturi tokio pat energijos kiekio, kaip anksčiau. Specializuotame pašare mažiau riebalų ir kalorijų, būtent tai padeda išvengti nutukimo ir gali pagerinti gyvenimo kokybę. Svarbu rinktis geros kokybės pašarus prieš tai pasikonsultavus su veterinarijos gydytoju. Vyresniems šunims galima praturtinti mitybą Omega-3 papildais, kurie padeda smegenims, odai ir kailiui. Vitaminas C svarbus antioksidantas, kuris stiprina imunitetą, stiprina šlapimo takų funkciją.  Gliukozaminas ir chondroitinas yra naudingi sąnariams.

Dar viena dažna problema vyresniems šunims yra artritas. Antsvoris šunims apkrauna ne tik širdį bet ir sąnarius. Dėl šios priežasties gyvūnai tampa pavargę, ilgiau guli, sąnariai tampa skausmingi. Palengvinti senatvinius skausmus galima mažinant krūvį lauke, jei yra galimybė vengti laiptų, šokinėjimo nuo aukštų daiktų. Ilgus pabėgiojimus geriau pakeisti greitesniu pasivaikščiojimu. Taip pat galite suintensyvinti kraujotaką masažuojant raumenis ir galūnes. Jei atsiranda šlubavimas, svarbu kreiptis į gydytoją traumatologą, kuris paskirs vaistų nuo uždegimo ir skausmo, patars kaip elgtis individualiai Jūsų šuniuko situacijoje. 

Pagrindinis patarimas, bet kuriam savininkui yra tiesiog suteikti augintiniams daug meilės, pabūti dažnai kartu ir džiaugtis kiekviena akimirka! Išbandykite naują žaislą, nueikite į šunų parką arba pakeiskite maršrutą aplink rajoną. Net ir maži dalykai pradžiugins Jūsų augintinį! Būkite sveiki ir lamingi!

Pasidalink: