Mano šuo valgo šokoladą: 3 dalykai, kuriuos reiktų žinoti

2018-10-18

Daugelis gyvūnėlių augintojų žino, kad šokolado negalima duoti šunims ar katėms, bet ar žinote kodėl? Ir kodėl leisti ėsti kai kurių rūšių šokoladą yra blogiau nei kitų? Kadangi tai yra galimai pavojingas produktas, kuris randamas beveik visuose namuose – ypač per atostogas, todėl naudinga žinoti informaciją, kuri padės Jums atsakyti į šiuos klausimus.

Kodėl šokoladas yra pavojingas?

Šokolade yra kofeino ir junginio, vadinamo teobrominu, kuris stimuliuoja nervų sistemą ir gali būti toksiškas gyvūnams. Jei pakankamai yra suvalgoma, jūsų augintinis gali pradėti vemti, viduriuoti, jam gali sutrikti širdies ritmas, atsirasti drebulys ar traukuliai, o blogiausiu atveju, mirtis.

Kuris šokoladas yra blogiausias?

Nors visos šokolado rūšys gali būti toksiškos tiek šunims, tiek ir katėms, baltajame šokolade yra mažiausias kiekis stimuliatorių. Nesaldintas ar kepimo šokoladas yra pats pavojingiausias, nes jame yra didžiausias kiekis teobromino 1 kg – 14g, palyginus su pienišku šokoladu, kuriame 1 kg yra 1,5 g.

Tuomet kokia problema?

Apsinuodijimo simptomai paprastai atsiranda, kai 100 mg teobromino suėdama vienam kilogramui kūno svorio. Taigi kuo mažesnis šuo, tuo susiduriama su didesne rizika, suvalgius net ir nedidelį kąsnelį šokolado.
„National Geographic” sukūrė interaktyvią šokolado diagramą, kuri padeda Jums nustatyti savo augintinio individualią riziką. Grafikas suskirstytas pagal kiekius, priklausomai nuo šokolado rūšies ir leidžia Jums pamatyti kiekvieno iš jų pavojingą efektą, priklausomai nuo su Jūsų augintinio svorio.

http://ngm.nationalgeographic.com/2007/10/pets/chocolate-chart-interactive.html

Pasistenkite šokoladą laikyti taip, kad Jūsų augintinis negalėtų jo pasiekti, tačiau jei pamatėte, kad gyvūnas suėdė, atidžiau stebėkite gyvūną ir jei atsirastų apsinuodijimo požymių kreipkitės į veterinarijos gydytoją.
http://www.webvet.com/main/2012/04/08/my-dog-ate-chocolate-3-things-know

Pasidalink: