Kaip per šventes rūpintis savo augintiniu

2019-12-05

Artėjant gražiausioms metų šventėms noriu pasidalinti keliais pastebėjimais, kad ne tik jūsų, bet ir jūsų augintinių šventės būtų linksmos ir sveikos.

Per didžiąsias šventes su savo draugais ar giminėmis susėdame prie bendro stalo ir vaišinamės įvairiu maistu. Žinoma, prie jūsų visuomet būna ir jūsų gyvūnėliai, kurie tik ir laukia kol kas nukris nuo stalo ir bus galima suvalgyti . Neretai  ir svečiai neklauso šeimininkų ir pradeda lepinti vienu ar kitu skanesniu kąsneliu. Nekartą esame girdėję toki sakinį: tu tik pažiurėk į jo akytes kaip jis nori to ar ano  Bet ar tas keptos duonos gabaliukas ar šokolado gabalėlis tikrai suteiks gyvūnui tiek džiaugsmo nei sukels problemų ?

Šeimininkai labai retai susimąsto, kad jų valgomas maistas ne visada gali tikti jų herojams, bei taip pat dažnai gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus. Kiekvienas šeimininkas tikrai puikiai supranta savo augintinį ir žino kas jam tinkama ir kas ne, o dėl per didelio svečių skaičiaus ir geranoriškumo galima labai pakenkti  gyvūnui nežinant kokie produktai gali sukelti rimtus sveikatos negalavimus. Pasitaiko, kad pamirštama, kad ir pavalgęs šuniukas visada norės dar, nes akytės visada būna didesnės už skranduką, o ypač kai yra tiek pasiūlos nuo stalo iš visų svečių rankų . Kad šventės nevirstų ta diena apie kurią kitais metais net kalbėti nenorėsite. Norėčiau patarti ir paminėti kelis maisto produktus, kuriais gyvūnus draudžiama maitinti. Jeigu nepasitikite savo svečiais galite padaryti atmintinę prieš visiems sėdant prie stalo .

Kaulai – jų lieka visada ir nuo seno įprasta, kad  gyvūnai valgo tai, kas liko, kitaip tariant, kaulus. Deja, kaip veterinarijos gydytojas galiu pasakyti, kad kaulai yra ne tik nemaistingi, bet ir labai pavojingi gyvūno gyvybei, nes jie gali perforuoti (perdurti) žarnas, pažeisti virškinamąjį traktą bei sukelti žarnyno nepraeinamumą.

Rūkyti ir sūdyti gaminiai – jų reikia vengti, nes jie sukelia žarnyno, kepenų ir inkstų pažeidimus, nebūtinai tą patį vakarą, bet ilgesnį laiką maitinant tokiais produktais išvardintos ligos bus neišvengiamos.

Pieno produktai –  visai nedidelė dalis augintinių toleruoja laktozę,  todėl sūrelių, jogurtų, ledų reikia vengti, nes jie gali sukelti labai ūmų viduriavimą, dėl kurio šventinis vakaras bus tikrai sugadintas .

Mėsos produktai – šiai dienai daug gyvūnų turi vieną ar kitą alergiją, todėl net ir virtos vištos nekaltai atrodantis gabaliukas gali sukelti sveikatos sutrikimus arba alerginę reakciją jei gyvūnas alergiškas būtent vištienai, todėl prieš duodant visada pasitarkite su šeimininku ar neturi gyvūnas alergijos jūsų planuojamam kąsneliui.

Per šventes rekomenduoju per daug nepabėgti nuo kasdienybės, tai padės išvengti sveikatos sutrikimų ir papildomo streso, kuris šventiniu periodu tikrai nereikalingas. Kad jūsų šventės būtų saugios ir sveikos rekomenduoju su savo veterinarijos gydytoju pasitarti dėl mitybos Expertus maisteliu, o lepinti visada galite tik 100 proc. mėsos turinčiais skanėstai, kurie tikrai nepakenks jūsų gyvūno sveikatai .

Gražių jums artėjančių švenčių ir sveikatos jums ir jūsų herojams

Pasidalink: