Ką reikėtų apsvarstyti prieš įsigyjant šunį?

2020-12-29

Ką reikėtų apsvarstyti prieš įsigyjant šunį?

Daug žmonių per karantino laikotarpį jaučia vienatvę. Negalime aplankyti savo artimųjų, susitikti su draugais. Daugeliui į galvą ateina mintis įsigyti augintinį. Juk tai puiku: šiuo laikotarpiu ilgiau būname namuose, kartu galėtume išeiti į lauką, žaisti apsnigtame miške. Bet prieš tiksliai nusprendžiant nusipirkti augintinį priminsime kelis svarbius klausimus. 

Ar dažnai namuose yra bent vienas šeimos narys? Jei dirbate darbą, kuriame būsite nuo 8.00 iki 17.00 val., šunukas lieka vienas. Socializacijos laikotarpiu geriausia skirti šuniukui kuo daugiau dėmesio, būti kartu. Taip pat reikėtų nepamiršti dresūros pamokėlių, kurios mažam šuniukui ypač svarbios. Joms geriausia skirti bent porą valandų per savaitę. 

Ar galite sau tai finansiškai leisti? Vidutinis veislinis šuniukas kainuoja 1000 eurų. Reikėtų nepamiršti, kad tai nėra vienkartinis pirkinys. Mėnesiui šuns išlaikymas vidutiniškai gali kainuoti nuo 50 iki 100eurų. Maisto kiekis dažniausiai priklauso nuo šuns dydžio- dideliam šuniui maisto reikia daugiau, todėl išlaidos ženkliai paauga. Taip pat reikėtų nepamiršti neplanuotų išlaidų veterinarijos klinikoje,  jei augintinis susirgtų ar susižeistų. Kad augintinis negraužtų baldų ir pagalvių, reikės pirkti žaislų, skanėstų, taip pat nepamirškime pavadėlio ir antkaklio, kurie taip pat kainuoja.

Ar jums patinka iššūkiai? Šuniukai yra ką tik gimę ir jie nežino, kaip atskirti gerą nuo nederamo elgesio. Jiems reikia skirti daug dėmesio, teigiamo paskatinimo ir kantrybės, kad jie išmoktų naujų namų taisykles. Tai nebus lengva, bet bus naudinga! Išmokius deramai elgtis namuose, šuniuką reikės socializuoti lauko aplinkoje. Nuo mažens reikėtų pratinti augintinį draugiškai bendrauti su žmonėmis ir kitais gyvūnais.

Kiek metų į priekį planuojate ateitį? Dažniausiai šunys gyvena apie 10-13metų. Visiem labai patrauklu jauni ir energingi šuniukai, tačiau reikėtų nepamiršti, kad esame atsakingi už savo augintinius iki pat senatvės. 

Iš kur galėčiau įsigyti šuniuką? Gyvūnų prieglaudose laukia daug nuostabių šuniukų ir suaugusių šunų, kurie pasiruošę visą meilę atiduoti naujiems šeimininkams! Jeigu nusprendėte, kad norite veislinio šuns, skatiname atidžiai rinktis veislyną. Šunys, kurie veisiami be dokumentų, gali turėti daug įgimtų ligų, o taip pat dažnai veisiami antisanitarinėmis sąlygomis. Jeigu neturite pinigų veisliniam šuniui su dokumentais, geriau apsvarstykite suteikti šansą nuostabiems augintiniams prieglaudoje.

 

Daug augintinių per metus būna apleidžiami savo šeimininkų, paliekami prie prieglaudų. Dažna priežastis būna patiriami iššūkiai, kurių būsimi savininkai neapgalvoja. Skatiname gerai apgalvoti gyvenimo sąlygas prieš perkant keturkojį draugą, skaitykite ir domėkitės apie norimą veislę bei veislyną.  Jei jau nusprendėte įsigyti šeimos narį, labai džiaugiamės ir linkime nuostabiausio laiko kartų, keliauti po visą pasaulį ir patirti naujų potyrių!

Pasidalink: