Laparoskopija

Minimalios intervencijos operavimo metodas

Laparoskopija – tai operavimo metodas, kai per kelis nedidelius pjūvius pilvo sienoje, naudojant optinę sistemą ir plonus manipuliatorius, pilvo ertmėje atliekami reikiami operaciniai veiksmai. Pro nedidelį pjūvelį pilvo sienoje, naudojantis specialia Veres’o adata, kurią duriant pro pilvo sieną nepažeidžiami po ja esantys organai, į pilvo ertmę suleidžiama anglies dvideginio dujų, kurios pakelia pilvo sieną nuo viduje esančių organų ir sudaro pakankamą erdvę apžiūrėti pilvo viduje esantiems organams ir atlikti diagnostines bei gydomąsias procedūras. Vėliau pro papildomus nuo 1 cm iki 2,5 cm pjūvelius (pjūvio ilgis ir skaičius priklauso nuo atliekamos operacijos sudėtingumo ir turimos technikos dydžio), į pilvo ertmę įkišami specialūs chirurginiai instrumentai, kurių darbinė dalis yra panaši kaip įprastų chirurginių instrumentų, tačiau chirurgas juos valdo už pilvo ertmės ribų. Kas vyksta pilvo ertmėje, chirurgas mato telemonitoriuje. Į jį vaizdą perduoda nedidelė telekamera, kurios objektyvas taip pat įleidžiamas į pilvo ertmę.

Laparoskopija – tai unikalus metodas, kai panaudojant technines optikos, televizijos, elektros prietaisų ir mechanikos galimybes, chirurginę patirtį, įgūdžius ir žinias atsiveria didžiulės diagnostikos ir gydymo galimybės. Pacientams – tai mažoji chirurgija, nes atliekami maži pjūviai, lengvesnis pooperacinis laikotarpis, trumpesnis sveikimo laikas. Gydytojui-endoskopuotojui – tai sudėtinga didžiosios chirurgijos dalis, kadangi net mažiausiai intervencijai reikalingos specialios žinios, įgūdžiai ir patirtis.

  • Vidaus organų operacijos be pjūvio tik (6 mm ir 10 mm skylutės)
  • Gyvūnų sterilizacijos
  • Biopsinių mėginių ėmimas
  • Gastropeksija
  • Diagnostinė chirurgija su 6mm pjūviu

 

Laparaskopinė sterilizacija

Laparaskopinė sterilizacija – tai alternatyvus ir naujausias sterilizacijos metodas. Priešingai nei įprastinės sterilizacijos metu, ši procedūra atliekama per mažus, vos 1-1,5cm siekiančius pjūvius pro kuriuos yra pašalinamos kaušidės, tuo tarpu atliekant paprastą sterilizaciją daromas vientisas, kur kas didesnis pjūvis, pašalinama visa gimda su kiaušidėmis.

Laparaskopinės sterilizacijos nauda:

  • Pasitelkiant kamerą yra apžiūrimi ne tik reprodukcijos, bet ir kiti pilvo ertmėje esantys gyvybiškai svarbūs organai;
  • Nedideli laparaskopiniai pjūviai mažiau sutraumuoja audinius, todėl gyvūnas po operacijos nejaučia diskomforto ir skausmas yra 65% mažesnis nei atliekant procedūrą paprastuoju būdu;
  • Naudojantis naujausia technika – mažesnė kraujavimo rizika, taip pat pilvo ertmėje nelieka jokių svetimkūnių (siūlų), kurie gali dirginti organizmą;
  • Mažesnė rizika komplikacijoms, greitesnis atsigavimo laikas po operacijos;