GREITOJI PAGALBA

skambinti

INFORMACIJA

skambinti
RUMINAVET pROGRAMĖLĖ
Greičiau ir patogiau

Fizioterapija

Reabilitaciją sudaro daugybė metodų gerinti sveikatą

Kas yra fizioterapija?

Fizioterapija – tai ligų ir traumų gydymas natūraliais bei dirbtiniais fizikiniais veiksniais. Šis metodas – svarbi kompleksinės terapijos ir medicininės reabilitacijos sudėtinė dalis, kuri sustiprina gydymo efektą, padeda išvengti komplikacijų, greičiau atstato mobilumą ir pagerina gyvenimo kokybę. Įvairūs fizioterapijos metodai leidžia greičiau sumažinti uždegimą, ūminį ir lėtinį skausmą, sustiprinti nusilpusius bei atpalaiduoti spazmuotus raumenis, pagerinti sąnarių veiklą, greitina žaizdų, gijimą. Normalizuoja dirginimo ir slopinimo procesus smegenų žievėje, gerina kraujotaką ir trofiką audiniuose, skatina audinių atsinaujinimo procesus, organizmo imunitetą, adaptacines ir kompensacines savybes.

 

Fizioterapijos procedūros sėkmingai naudojamos šių ligų gydymui:

• lokomotorinės sistemos ligos (kaulų, sąnarių, sąnario kapsulių, raiščių, raumenų ir kt.);

• traumos atvejais;

• degeneracijos atvejais;

• Cirkuliaciniai sutrikimai;

• Nervų sistemos sutrikimai;

• Vidaus organų sutrikimai;

 

Reabilitaciją sudaro daugybę metodų, kurie gali padėti sumažinti skausmą ir pagerinti gyvūnų mobilumą:

•  Manualinė terapija – gydymo metodas, kurį sudaro manipuliacijos atliekamos rankomis. Masažas, tempimo pratimai, sąnarių mobilizavimas, kitos manipuliacijos, kuriomis mobilizuojami sąnariai, sukatyvinami raumenys, stimuliuojami nervai palengvina gijimą bei atkuria mobilumą.

Gydomosios mankštos – naudojamos individualios mankštos programos, padedančios atkurti teisingus judesius ir pagerinti raumenų jėgą, ištvermę, lankstumą, propriorecepciją, pusiausvyrą ir stabilumą.

Elektrostimuliacija – terapinių aparatų naudojimas. Taikoma simptominiam ir lėtiniam skausmui mažinti bei raumenims stimuliuoti. Transkutatininis elektrinis nervo stimuliavimas (TENS) – tai gydymas trumpų impulsų monopoline arba bipoline impulsine elektros srove. Skiriama esant ūmiam ir poūmiam skausmo sindromui, susijusiam su periferinių nervų pažeidimu, po traumų (raumenų patempimas, sutrenkimas, sumušimas). Neuromuskulinė elektrinė stimuliacija (EMS) – tai audinių funkcinės būklės stiprinimas impulsine elektros srove. Taikoma esant raumenų tonuso nusilpimui pooperaciniu laikotarpiu. Gydomasis poveikis: sustiprėja raumens jėga, tonusas, ištvermė, skatinama periferinė kraujotaka, metaboliniai raumenų procesai.

Lazerinė terapija – viena moderniausių fizioterapijos procedūrų, kurios spindulių energija yra pajėgi pasiekti gilesnius audinius bei organus. Terapiniai lazeriai naudoja tam tikro ilgio šviesos bangas, kad sukeltų fotobiomoduliaciją arba pakeistų ląstelių ir audinių fiziologiją. Ląstelių komponentų sugeriama šviesa stimuliuoja elektronus ir aktyvina ląsteles, skatinančias augimą, dauginimąsi, migraciją ir taisymąsi.

Hidroterapija mažiems gyvūnams – tai gydomoji mankšta skirta gyvūnams turintiems ortopedinius, neurologinius ir minkštųjų audinių pažeidimus. Mankšta atliekama šiltame vandenyje, baseine ar povandeniniame bėgimo takelyje. Hidroterapijai naudojamas maždaug 30–32 laipsnių C temperatūros vanduo. Vandens šiluma, kartu su nesvarumo savybėmis, leidžia patogiai ir saugiai atlikti pratimus, kurių metu mankštinami raumenys sustiprėja, padidėja sąnarių lankstumas ir sumažėja sąnarių skausmas.