Kodėl gyvūnai kasosi ausis

2021-01-12

Ausų ligos yra gana dažna priežastis, dėl kurios šeimininkai kreipiasi į veterinarijos kliniką. Dažniausiai gyvūnai kasosi ausis, purto galvą, vaikšto pakreipus galvą į šoną, iš ausų sklinda nemalonus kvapas, o ausies landoje kaupiasi rudi tiršti nešvarumai. Tokie simptomai atsiranda drėgnuoju sezonu- rudenį, pavasarį ir vasaros laikotarpiu, kuomet šunys mėgsta maudytis vandens telkiniuose arba lauke lyja lietus. 

 Ausų uždegimą gali sukelti daugybė priežasčių – į ausį patekusios bakterijos, svetimkūnis, užsikrėtus ausų erkutėmis, išvešėjus natūraliai organizmo mikroflorai- mieliagrybiams, esant maistinei alergijai ar autoimuninėms ligoms. Drėgmė, šiluma ir mažas oro pralaidumas ausyse sudaro puikią terpę daugintis bakterijoms ir plisti uždegimui. Ausų uždegimas dažnai pasireiškia ilgaplaukiams šunims, su nulėpusiomis ir neprižiūrėtomis ausimis. Dažniausiai pasitaiko išorinės ausies uždegimas, tačiau negydant, jis gali komplikuotis ir pereiti į vidurinę arba vidinę ausį. Toks gydymas užtrunka daug ilgiau, o gyvūnas patiria skausmą ir diskomfortą. 

Kaip reikėtų gydyti ausų ligas? Pirmiausia reikėtų apsilankyti pas veterinarą. Įvertinus ausies būklę gydytojas paskirs tinkamiausią gydymą. Klinikoje Jums parodys kaip tinkamai reikėtų valyti ausis, tinkamai sulašinti vaistus. Labai svarbu užbaigti visą gydymo kursą, netgi, jeigu šuniui pagerėjo po vienos ar dviejų gydymo dienų, kad neišsivystitų vaistų atsparumas ir sumažėtų pasikartojimo rizika.

Kaip išvengti atsikartojančio uždegimo? Deja, kartą susirgus ausų uždegimu, labai tikėtina, kad jie kartosis. Reikėtų reguliariai tikrinti šuns ausis ir kreiptis į veterinarijos gydytoją kai tik pastebite, kad šuns ausys paraudo ar jas pradėjo niežėti. Ilgaplaukiams šunims reikėtų paprašyti kirpykloje išpešioti ausies kanalo plaukus, kad mažiau kauptųsi nešvarumų ir geriau vėdintųsi ausys. Po maudynių svarbu išvalyti ausų valikliu, kadangi jis išstumia iš ausies kanalo susikaupusį vandenį. Taip pat svarbu gerai nusausinti ausis vatos diskeliu.  

Jeigu tiksliai nežinote kaip prižiūrėti ausis arba nerimaujate dėl augintinio dažno kasimosi, skambinkite klinikos registratūros telefonu +370 619 46265 .

Pasidalink: