Kaip apsaugoti gyvūnus nuo fejerverkų baimės ir apsinuodijimo per šventes?

2020-12-16

Pačios laukiamiausios metų šventės jau čia pat! Kūčių vakarienė, Kalėdinių dovanų pakavimas, Naujametiniai fejerverkai. Tiek šiltų emocijų patiriame per šį laikotarpį. Žinoma, nederėtų pamiršti mūsų mylimiausių keturkojų. Atvykus svečiam gyvūnai neretai gauna kąsnelį nuo stalo. Taip pat pripratę būti namuose vieni išsigąsta pašalinių žmonių ir triukšmo. Lauke garsiai sprogsta fejerverkai, šūkauja žmonės, o gyvūnai slepiasi tolimiausiame namų kampelyje. Priminsime galbūt jau žinomus gyvūno baimės ir rizikos sumažinimo būdus, kad švenčių netektų praleisti veterinarijos klinikoje. 

Per Kalėdas susirenka giminės, draugai ir artimieji, o po stalu vaikštinėja alkanas šuniukas dailiom akytėm prašydamas kąsnelio.  Dažnai ant šventinio stalo būna saldėsių, rūkytų mėsos gaminių, kepsnelių, prie kurių gyvūnas nėra pripratęs. Jeigu jam duosime tokį maistą, gali prasidėti virškinimo sistemos sutrikimai. Būtent Kalėdiniu laikotarpiu ypač padaugėja negaluojančių ir apsinuodijusių šunelių. Trys produktų grupės, kurių griežtai negalima duoti: šokolado, rūkytos mėsos gaminių ir kaulų. Paukštienos kaulai yra ypač pavojingi, gali užstrigti gerklėje, skrandyje ar net sukelt žarnų nepraeinamumą. Dažniausias gydymas- klizmavimas, o kartais taikomas net operacinis gydymas! Geriau palepinkite augintinį įprastu skanėstu ir nerizikuokite jo sveikata.

Daugumai šunų triukšmas ir Naujametiniai fejerverkai kelia stresą. Labai svarbu gyvūnui turėti namuose saugų kampelį, mylimą guolį ar vietą, kurioje galėtų pasislėpti, kai būna išsigandę. Dienos metu aktyviai bėgiokite, žaiskite ir nuvarginkite gyvūną, o per Naujametinę naktį uždarykite gyvūną į patalpą, kur mažiau garsų, nesiveskite jo į lauką. Galite duoti guminį žaislą, kuriame pridėkite konservo ar kitokių skanėstų. Galite paleisti muziką, įjungti televizorių, kad prislopintų fejerverkų garsus. Jeigu gyvūnas tikrai labai smarkiai reaguoja į triukšmą, yra veterinarinės žolinės tabletės, kurios veikia raminančiai, todėl kylanti panika būna ne tokia stipri. Kai einate į lauką veskite šunį su pavadėliu, kadangi šalia susprogusi „petarda“ gali išgasdinti šunį ir iš baimės jis gali pasimesti nuo Jūsų. Svarbu paminėti, kad šiuo laikotarpiu ypač padaugėja pabėgusių šunų. Daug lengviau surasti ženklintų gyvūnų šeimininkus, kadangi nuskanavus mikročipą rodomi globėjų kontaktiniai duomenys.

Šiuo šventiniu laikotarpiu linkime jaukiai pabūti su artimiausiais žmonėmis ir augintiniais, per naują atrasti šildančią židinio liepsną, pajusti sniego ir eglutės aromatą. Per šventes likime sveiki ir saugūs bei pasirūpinkime savo ištikimiausiais keturkojais draugais!

Pasidalink: